Борги прикарпатським бюджетникам сягають 161 мільйона гривень

Суспільство

Сума заборгованості по заробітній платі працівникам бюджетних установ складає 161 мільйон гривень.

Про це під час наради у голови Івано-Франківської ОДА Дениса Шмигаля повідомила директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації Ірина Мацькевич, інформує Фіртка.

Так 70 мільйонів – це заборгованість перед освітянами. Решта – працівникам медичної сфери.

За словами Мацкевич, найгірша ситуація сьогодні спостерігається в місті Івано-Франківську, Болехівському, Богородчанському, Тлумацькому та Городенківському районах.

Як пояснила Мацкевич, 60 % незабезпеченості у сфері освіти склалася через неефективно організовану структуру – йдеться про малокомплектні класи.

Натомість, у медичній сфері головна причина – перевищення необхідної кількості ліжок, а відповідно і завищена кількість потрібних працівників.

“Керівники районів, ще раз подивіться і вивчіть ситуацію, що можна зробити з тих коштів, що у вас зараз є. В області одна з найгірших ситуацій сьогодні в Україні. Дуже хотілося б зайти у новий рік без заборгованості медикам та освітянам. Якщо зараз медикам і вчителям ми не виплачуємо заробітну плату, то яка ефективність в тому, щоб будувати нові медзаклади, школи чи садочки”, – прокоментував Шмигаль.

Голова ОДА також наголосив, якби районні та місцеві бюджети  правильно спланували фінансову роботу, то могли б уникнути такої проблеми. Мова йде про правильний перерозподіл коштів із загального у спеціальний фонд.

У цьому напрямку є найбільше питань до Косівського району і попросив Держаудитслужбу провести перевірку.

“Ми допоможемо вам розібратися в ефективності та правильності прийняття управлінських рішень”, – додав Шмигаль.Переглядів: 209
banner