Бурштинська ТЕС заборгувала місту близько 2 млн грн податків

Суспільство

Близько двох мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб компанія ДТЕК Бурштинська ТЕС заборгувала місту Бурштин станом на перше травня. Місту доведеться взяти позику у розмірі 2 млн 400 тис., аби вижити.


Про це повідомила міська голова Бурштина Роксолана Джура Суспільному Карпати.

“Не отримавши цієї суми, ми сьогодні під загрозою виключення всієї критичної інфраструктури міста: водоканалів, також не маємо чим заплатити обленерго за світло. Частину коштів з резервних фондів ми використали, аби заплатити нашим медикам”, – каже Роксолана Джура.

Бурштинська ТЕС заборгувала Бурштину близько 2 млн грн податків

Очільниця Бурштина Роксолана Джура розповідає, що в офіційних джерелах немає відомостей про відміну ПДФО для бізнесу у час карантину та що “всі інші підприємства на території області сплачують податок на доходи фізичних осіб”.

“По-перше, це – державний податок, по-друге, нас ніхто не повідомляв про те, що ми не отримаємо податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО). Податкова не дає пояснень і чіткої дати, коли цей податок буде сплачено. Ситуація катастрофічна, бо це – профіт не тільки у міський бюджет, але й в обласний і державний. Це вперше в історії, я не пам’ятаю такого, щоб державний податок ПДФО було дозволено не сплачувати на державному рівні”, – каже міська голова Бурштина Роксолана Джура.

У компанії ДТЕК відповідають, що податки завжди платили своєчасно та у повному обсязі. У минулому році, за даними підприємства, у бюджет Буршина вони перерахували 41,9 млн грн, а до обласного бюджету – 270,7 млн грн податків.

Бурштинська ТЕС заборгувала Бурштину близько 2 млн грн податків

“Сьогодні економічна ситуація складається таким чином, що ми, як і більшість інших бізнесів, змушені змістити оплату податків на 1-2 місяці. Причиною зміщення термінів виплат стала системна криза в енергетичній галузі. Ситуація ускладнюється пандемією коронавірусу і світовою економічною кризою”, – повідомив кореспондентам Суспільного менеджер з комунікацій ДТЕК Бурштинська ТЕС Мирослав Скорохода.

Він каже, що це призвело до дефіциту обігових коштів у компанії.

“Для ДТЕК важливе дотримання податкових зобов’язань. У той же час зараз важливо виплачувати своєчасно і в повному обсязі зарплату енергетикам Бурштинської ТЕС. Зараз всі ТЕС працюють в режимі суворої ізоляції. Частина співробітників працює віддалено, а частина, яка залучена безпосередньо у виробничому процесі, живе і працює на ТЕС. Це люди, які залишили свої сім’ї для того, щоб в регіоні було світло і тепло. Виплачувати їм зарплату вчасно і в повному обсязі – це наше зобов’язання, і ми його дотримуємося навіть у цих умовах”, – повідомив менеджер із комунікацій Мирослав Скорохода.

Коли конкретно компанія ДТЕК заплатить податок на доходи фізичних осіб, редакції Суспільного поки не відповіли.

Через заборгованість Бурштинської ТЕС, у бюджеті міста Бурштин – дефіцит. Ситуацію із браком грошей доводиться вирішувати самостійно.

“Знаючи цілий місяць про ситуацію у Бурштині, обласна державна адміністрація на це не реагує – нас не дотували жодною копійкою. Ми сьогодні самі виживаємо, фактично кинуті напризволяще. 3-4 травня будемо брати позику у розмірі 2 млн 400 тис. грн, але її треба буде віддавати”, – розповіла міська голова Бурштина Роксолана Джура.

До слова, у квітні на Прикарпатті зменшиться надходження податків.Переглядів: 185
banner