Через борги споживачів у Франківську можуть виникнути проблеми із газопостачанням

Суспільство

Приблизно 311 тисяч клієнтів “Івано-Франківськгазу” боргують за розподіл газу. Це понад 70% від усіх споживачів.


Через різке зниження оплат, компанії не вистачає грошей, щоб виконувати усі необхідні роботи для забезпечення безперебійної доставки газу, повідомляє пресслужба АТ “Івано-Франківськгаз”.

Якщо найближчим часом споживачі не почнуть повністю чи частково сплачувати за доставку газу, коштів на фінансування діяльності компанії не буде. За таких обставин гарантувати безперебійну доставку газу до помешкань споживачів не зможуть.

“Верховна Рада ухвалила рішення  про тимчасове скасування пені і штрафних санкцій за протермінування платежів. Рішення прийняли, щоб допомогти споживачам, які залишилися без доходу, пережити карантин. Ми поділяємо таку позицію. Але, на жаль, деякі споживачі сприйняли це  як можливість не платити за комунальні послуги взагалі” – говорить комерційний директор АТ “Івано-Франківськгаз” Віктор Кедик.

Кошти за доставку є єдиним джерелом доходів “Івано-Франківськгазу”. З них фінансують діяльність аварійно-диспетчерської служби, яка щодня ліквідовує витоки газу, а також ремонт газопроводів, обслуговування газорегуляторних та шафових регуляторних пунктів, які знижують і підтримують необхідний тиск в мережах. Від постійного виконання цих робіт залежить наявність газу у помешканнях споживачів. Для цього необхідно щоденно заправляти спецтранспорт, закуповувати необхідні матеріали, платити зарплату працівникам, сплачувати податки.

Лише спочатку року екстрена служба “104” опрацювала 6658 звернень споживачів. Щоб локалізувати витоки газу, за зверненнями прикарпатців, газовики проїхали 107 тисяч кілометрів. Тобто лише на пальне для спецтранспорту, щоб доїхати до споживачів, було витрачено чверть мільйона гривень.

В “Івано-Франківськгазі” нагадують, що сплати за доставку газу можна онлайн, не виходячи з дому.Переглядів: 173
banner