фото з мережі інтернет

Ні тестів на грип, ні на COVID-19: готовність сільської медицини Прикарпаття до пандемії

Суспільство

Упродовж двох тижнів громадська платформа “Здорове Прикарпаття” досліджує, наскільки забезпечені засобами захисту медики у сільській місцевості.


За цей час у телефонному форматі опитали близько 40 сільських та селищних громад Івано-Франківщини.

Ініціаторка створення платформи “Здорове Прикарпаття”, кандидатка медичних наук Євгенія Бардяк каже, що на час опитування ФАПи та амбулаторії були забезпечені рукавичками, масками та дезінфекційними засобами, хоча і в обмежений кількості. А от захисних костюмів, окулярів і респіраторів медики, які працюють у малих громадах, не мали.

“У цій ситуації ми бачимо, що люди залишаються незахищеними, хоча перебувають на первинній ланці – там, де дуже часто можуть виникати захворювання, у тому числі на коронавірусну інфекцію”, – каже Євгенія Бардяк у студії Суспільного.

Жінка додає, що опитування продовжують проводити і надалі, адже увага громадськості та журналістів більше спрямована на забезпеченість районних лікарень.

“Ми говоримо тільки про сільські і селищні громади. Там немає тестів ні на грип, ні на коронавірус – на даний час немає жодного тесту. Всі громади, які ми опитали, а їх близько 40 – там цього немає”, – каже Євгенія Бардяк.Переглядів: 191
banner