фото з мережі інтернет

Через хвилювання медиків на Прикарпатті зіпсували 492 дози вакцини AstraZeneca

Суспільство

На Прикарпатті зіпсували 492 дози вакцини AstraZeneca.


Володимир Дзьомбак, заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА пояснив чому так трапилось, пише Голос-Інфо з посиланням на Репортер.

За його словами, причиною стало хвилювання медиків та відсутність градуювання на флаконах.

“Це я можу прокоментувати так – мобільні бригади, які проводять вакцинацію, вони досить переживали з тої сторони, що набираючи у шприц дозу, щоб це була повноцінна доза для того, щоб не зменшити дозу та ефект від вакцинації. На даний час додатково проведене навчання. Ми подивилися, передивилися з експертами і ці питання уже виключенні. Усе іде згідно з інструкцією. Це питання уже закрите, – сказав Дзбомбак. – Вони (медики мобільних бригад – ред.) не набирали більше. У флаконі, коли залишається доза, завжди здається, що там менше. Коли набирати дозу і її не вистачає, то добирати з іншого флакону не можливо. А у флаконі немає градуювання. І через острах, що буде введена не та доза, то вийшло так що залишалося у флаконі. Найбільше переживалося, щоб ці дози не були комусь передані. Тут ніяких зловживань нема. Відроблена технологія на даний час вакцинації та ці питання в області уже закриті”

Натомість головний санлікар області Руслан Савчук, який також брав участь у програмі, уточнив, що ці дози вакцини ніхто не продавав.

“Жоден працівник мобільних бригад ці дози на комерційній основі кудись не пустив. Я заявляю про це з повною відповідальністю. Просто технічний момент про набирання із цих флаконів протягом певного періоду часу. Це не було зроблено в один день. Уже чотири тижні поспіль у нас немає таких порушень, про які ми зараз говоримо”, – сказав Савчук.Переглядів: 217
banner