Чому іноді краще взяти собі дорослого кота, а не кошенятко

Наука

Існують випадки, коли таке рішення цілком виправдане.

Коли приймається рішення обзавестися вихованцем-котом, то всі відразу уявляють собі пустотливе кошеня-непосиду. Малюк відрізняється неприборканою енергією, грає і пустує невтомно, наводить у домі великий переполох. Здивовані власники підраховують збитки і запитують: “І хто сказав, що коти спокійно сплять шістнадцять годин на добу?”

Рішення взяти дорослого (зрілого і навіть літнього) вихованця менш очевидне, але воно має право на життя. Більше того, в якихось випадках воно виявляється цілком виправданим — наприклад, коли потрібен пухнастий друг для не зовсім здорової літньої людини. Підійде дорослий вихованець і для дуже зайнятих людей. Де взяти такого кота? Можливостей багато — від оголошення на профільному порталі до притулку. Трапляється, що коти вибирають господарів самі — просто “прибиваються” до хати. Будь ласка, не женіть таких тварин геть, з них виходять чудові вихованці.

Ви точно знаєте, кого берете?

Усі кошенята милі і чарівні. Але з плином часу (і дуже швидко) виявляється, що ваші очікування ніяк не збіглися з реальністю. Крім того, кожен кіт являє собою унікальну особистість, яку важко розгледіти в маленькому кошеняті. Зійдетеся ви характерами чи ні — велике питання. Доросла тварина як на долоні — зі своїми сильними сторонами і недоліками. Придивіться уважніше, поспостерігайте, задавайте питання працівникам притулку або нинішнім господарям. Вирішіть, наскільки конкретний кіт підходить саме вам — характер тварини, її зовнішність уже сформувалися, ніяких значущих змін більше не відбудеться.

Відмінний вибір для сімей із дітьми

Особливо для дітей молодшого віку. Малюки частенько витворяють з кошенятами все, що заманеться. Завдають біль, залякують і т.д. Дорослі коти можуть виступити в ролі педагога і вчителя, вони розумні і мудрі. Зрілий кіт завжди зробить знижку на вік, поведе себе стримано і тактовно. Або зовсім не прийме умови гри. Інше питання, що дітей треба вчити правилам поводження з тваринами, завжди припиняти факти грубого і жорстокого поводження.

Ідеальний вихованець для літніх людей

Літнім господарям складно наздогнати кошенятами-енерджайзерами — вік не той, та й болячки не дозволяють. А ось спокійний дорослий кіт — саме те, що треба. Воістину ідеальний баланс якостей.

Літні коти не наводять безлад вдома

Зовсім без винятків не обходиться, і все ж шансів отримати розгромлену квартиру з такими вихованцями на порядок менше. Кошенята зі своєю гіперактивністю рвуть штори, дряпають шпалери і дверні косяки, точать кігті об меблі — список можна продовжувати довго. Літній кіт найчастіше спокійно дрімає на своєму матрацику. Сплески активності якщо і трапляються, то вкрай рідко і не з настільки руйнівними наслідками. Знову ми отримуємо ідеальний варіант: будь-яку пропоновану гру зрілий вихованець із задоволенням підтримає. Але сам не стане грати в режимі 24/7.

Зрілий вихованець, зазвичай, уже все знає і вміє

Ви “зіскакуєте” з першого і найголовнішого етапу — навчання вихованця всім життєвим премудростям. Ваш зрілий вихованець вже цілком сформувався, він давно знаходиться в режимі автономного плавання. Годуйте такого вусатика строго за розкладом, не лінуйтеся забиратися в лотку, і буде вам щастя.

Інші переваги

Пробіжимося коротко.

  • Перше. Якщо ви берете вихованця з “хороших рук” або з притулку, ви отримуєте відомості про стан його здоров’я. Зазвичай, такі вихованці вже кастровані / стерилізовані, виконані за графіком щеплення, вас не мучить почуття невідомості. Усі діагнози у вас на руках.
  • Друге. Зрілі і особливо літні вихованці набагато вдячніші. Вони цінують ласку, турботу і увагу — особливо, якщо ви підібрали їх на вулиці або взяли з притулку.
  • Третє. Якщо у вас вдома живуть інші вихованці, зі зрілим котом значно більше шансів домогтися миру і гармонії в домі. Літні коти завжди охоче йдуть на компроміс. У вас на руках літня собака або літній кіт — не давайте їм на старості років таке випробування, як невгамовне кошеня. Краще взяти саме дорослого та сформованого кота зі спокійним характером.

ДжерелоПереглядів: 240
banner