Чому кішки сприймають нас як своїх маму і тата

Наука

Що думають кішки про своїх господарів.

Попри розхожу думку, у представників сімейства котячих встановлюється тісний зв’язок зі своїми господарями. Точно так само, як і інші домашні тварини, кішки прив’язуються до людини. Подібно дитині, вони сприймають нас як батьків, відчуваючи величезну відданість.

Коти й люди

Ви давно відчували, що улюблений кіт Барсик вам як рідна дитина? Тепер ви будете знати точно, що це правда. Вчені поспостерігали за тваринами і довели: наші пухнасті лапки й хвостики бачать в нас маму і тата. Ми повідаємо про те, що думають кішки про своїх господарів і як вибудовуються стосунки.

Вони соціальні тварини

У наших домашніх кішок величезне прагнення до соціалізації. Вони дуже чутливі й хочуть дружити, спілкуватися з іншими тваринами. Їм не чуже почуття прихильності або втрати. Природа зробила так, що домашні вихованці тягнуться до створення зв’язку з людьми. Коти сприймають нас як інших кішок, тільки побільше. Ми для них як сім’я.

Кішки відчувають прихильність до нас

Ваш милий пухнастик шукає близькості з вами. Маленькі хитруни вміло ховаються і не видають себе. Насправді вони хочуть брати участь у справах господарів, іноді навіть наслідувати, виробляючи стабільну звичку до спілкування. Так поводяться не лише кошенята, але і дорослі кішки. Це добрий знак: значить, домашній вихованець бачить в вас голову сімейства.

Вони відчувають стрес, коли господаря немає поруч

Люди, що вивчали поведінку кішок, провели тест: якщо господар залишає свою кішку одну всього на 2 хвилини, вона починає відчувати себе напруженою і невпевненою. Найчастіше в таких ситуаціях домашні тварини відчувають стрес, тікають і ховаються. Але варто власнику повернутися назад, і рівень напруги помітно знижується.

Ваше плече — їх зона комфорту

Кішка в домашніх умовах здатна відчувати себе в безпеці. Вчені провели дослідження і з’ясували, що високий відсоток кошенят відразу ж відчуває себе в зоні комфорту, якщо потрапляють на руки до господаря. Для кота людина — основне джерело безпеки. В цьому плані можна провести паралель з відносинами батьків і дітей.

Вони по-справжньому піклуються про вас

Не лише людина проявляє турботу. Милі хвостики і лапки також здатні любити. Вони по-різному виражають себе: муркочуть, жмуряться, нявкають, крутять головою і облизують вас. Часто домашня кішка вмиває свого господаря, так вона хоче показати, що повністю довіряє йому. У ці моменти пухнастики відчувають себе розслабленими і щасливими.

Людям необхідно прислухатися до своїх менших братів, адже «ми у відповіді за тих, кого приручили». Для вашої кішки ви не просто власник чи той, хто приносить їжу. Вони бачать у нас ласкавих маму і тата, главу сімейства. Пухнасті лапки і хвостики чекають від нас тепла і любові, хочуть, щоб про них дбали, як про справжніх дітей.

Джерело



Переглядів: 188
banner