Чи залишаються бактерії на твердому милі після миття рук

Здоров`я

Наскільки безпечно використовувати мило, яким мила руки незнайома людина.

Миття рук — одна з найважливіших складових боротьби з поширенням інфекційних захворювань. Але хіба ці самі інфекції не можуть залишитися на поверхні кускового мила?

Коли людина миє брудні руки водою з милом, поверхнево-активні речовини одночасно взаємодіють з водою і брудом (бактеріями і жирами) на шкірі. Мило не знищує бактерії — воно змушує бактерії “зісковзувати” з рук. Тому шматок мила дійсно може забруднитися і зібрати на своїй поверхні мікроорганізми. Але експерти стверджують, що бактерії на милі не зможуть викликати у людини захворювання або шкірну інфекцію.

Дослідження 1988 року, показало, що шматок мила не переносить бактерії. Вчені нанесли на поверхню блоку Escherichia coli (кишкову паличку) і Pseudomonas aeruginosa (синьогнійну паличку). Потім добровольців попросили помити посуд, використовуючи заражене мило. Ні в одному випадку дослідники не помітили передачі бактерії на руки випробовуваних.

Забруднене мило не може очиститися самостійно. Зазвичай використаний шматок покритий слизовою плівкою, в якій містяться бактерії. Змити їх досить просто — потрібно сполоснути водою забруднений шматок мила.

Антибактеріальне мило крім поверхнево-активних речовин використовує хімічні речовини, які знищують бактерії. Однак, згідно з центром з контролю і профілактики захворювань США, антибактеріальне — не краще звичайного справляється із забрудненнями і мікроорганізмами.

ДжерелоПереглядів: 191
banner