Ці кольори в інтер’єрі краще не використовувати — вони несуть негатив
Деякі з них не лише позбавляють енергії, а й впливають на здоров’я людини.
Якщо ваш настрій — “нижче плінтуса”, можливо, варто уважніше глянути на те, що вас оточує.
Чорний
Чорний — це колір жалоби. Він несе в собі певний негатив. Цей колір небезпечний тим, що він може спровокувати важкі нервові розлади. Чорний поглинає інші відтінки в інтер’єрі, тому з ним потрібно бути вкрай обережними.
Іноді його використовують в НЛП і обирають для того, щоб підкреслити свою силу. Але якщо вам подобається чорний колір просто так і ви регулярно вибираєnt його для оформлення інтер’єру своєї квартири, варто звернутися за порадою до психолога. Можливо, вам треба гармонізувати деякі моменти в житті.
Червоний
Сам по собі червоний колір не здійснює негативний вплив. Але він може асоціюватися з певними моментами в житті, які викликали у вас неприємні емоції. І навіть якщо пройшло вже багато років, ви все одно будете відчувати себе так само, як і тоді, коли побачили цей колір.
Наприклад, червоний колір ручки шкільного вчителя, якою він обводив ваші помилки в зошиті, все життя може викликати асоціації з небезпекою. Або отруйні ягоди, про які вас попереджала бабуся, коли ви гуляли в лісі, теж могли бути червоного кольору.
Жовтий
Цей колір зазвичай асоціюється з сонцем і радістю життя. У більшості людей він викликає приємні емоції, але є і винятки. Якщо раптом ви захворіли, то краще не відпочивати в кімнаті, де багато жовтого. Річ у тім, що цей колір підвищує температуру тіла, викликає запалення і діє збудливо.
Його також не треба використовувати при невралгічних захворюваннях — він може викликати галюцинації. Ще жовтий краще не застосовувати в дитячих. Згідно з дослідженнями, малюки, які знаходяться у приміщеннях жовтого кольору, не можуть заспокоїтися під час плачу і продовжують вередувати.
Синій
Цей колір не завжди асоціюються з морем і хмарами. Тут багато що залежить від відтінку. Глибокий синій може викликати втому, апатію і навіть депресію. А ще він протипоказаний людям з гіпертонією. Він сприяє спазму судин і підвищує артеріальний тиск. Синій також може негативно впливати на гормональний фон.
Блакитний
Якщо ви схильні до повноти, не варто фарбувати стіни на кухні в цей колір. Він, як і синій, може створювати загальний апатичний настрій, на тлі якого хочеться регулярно радувати себе чимось смачненьким. Тому якщо не хочете засмучуватися ще й через зайву вагу, краще виберіть для інтер’єру який-небудь інший відтінок.
Сірий
Один з наймодніших зараз кольорів в інтер’єрі. Його вибирають досить консервативні люди, які звикли все робити “на століття”. Вони прагнуть до стабільності і намагаються контролювати свої почуття. Але під час використання великої кількості сірого у квартирі в людини може виникнути депресія. Не даремно кажуть — “навколо все здається сірим”.
Білий
Один з найбільш позитивних кольорів, які однозначно варто використовувати в інтер’єрі. Але у всьому варто знати міру. Якщо переборщити, вам може загрожувати дратівливість і швидка втомлюваність.
Помаранчевий
Цей колір теж можна сміливо рекомендувати для більшості інтер’єрів. Але є один виняток. Якщо у вас виникають часті мігрені, помаранчевий краще не використовувати. Він може тільки посилювати головний біль, втім, як і всі яскраві кольори.
Зелений
Це колір повного релаксу. Його не варто використовувати в тих приміщеннях, де потрібна концентрація уваги і бадьорість духу. Також краще не фарбувати в зелений спальню. Вранці вам буде складно прокинутися, тому що цей колір діятиме як снодійне.
Переглядів: 252