Долинська багатопрофільна лікарня отримає найсучасніший апарат ШВЛ

Суспільство

Вчора голова Долинської РДА Віктор Лаврик здійснив робочу поїздку до т.в.о. голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва з переліком нагальних проблемних питань району.

Під час обговорення питання щодо забезпечення обладнанням КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» ми отримали запевнення, що для нашої багатопрофільної лікарні буде придбано один найсучасніший апарат Штучної Вентиляції Легень вартістю 1,5 млн.грн. За що наперед дякуємо.

Підставою цьому послугувало те, що Долинська районна рада протягом 4 –ьох років звертала увагу обласного керівнитцва на зміцнення та покращення матеріально-технічної бази галузі охорони здоров’я нашого району.

Ми не є голослівними, тому хочу навести деякі цифри для прикладу:
– протягом чотирьох років на заробітну плату медичним працівникам з місцевого бюджету виділено 24 мільйони гривень;
– відкрито надзвичайно необхідне відділення гемодіалізу; відділення кардіології;
– відремонтовано половину приміщення інфекційного відділу, а також неврологічне відділення;
– встановлено нові твердопаливні котли;
– перекрито покрівлю даху в дитячій лікарні та частково відремонтовано приміщення.

Цей перелік можна продовжувати й багатьма іншими речами, але я не буду зараз перелічувати, тому що це наш обов’язок – дбати про медичні заклади, пацієнтами яких є ми всі.

Сьогодні світ сколихнула серйозна біда. Не оминула пандемія коронавірусу COVID-19 і Україну, не оминула, на превеликий жаль, вона й Долинський район. Здоров’я і життя населення під величезною загрозою.
У грудні 2019 року районною радою було проведено засідання сесії, де прийнято Програму фінансової підтримки КНП «Долинська багатопрофільна лікарня» на 2020 рік.

Лише за перший квартал поточного року з районного бюджету виділено 3 млн. 615 тис. грн.., з яких 1 млн. грн. – на заробітну плату медичним працівникам, а 2 млн. 615 тис.грн. на придбання медикаментів та засобів індивідуального захисту.
Також виконавчим апаратом Долинської районної ради вирішено та виділено кошти в розмірі одноденної заробітної плати кожного працівника, які будуть направлені на потреби медицини в такий складний та небезпечний період – в час поширення смертельного вірусу.

Я дуже радий, що Долинська міська рада ОТГ нарешті звернула увагу на те, що мешканці об’єднаної територіальної громади також є пацієнтами багатопрофільної лікарні і почала шукати можливості підтримки медичного закладу. Хоча, змушений зазначити, що звернення з проханням підтримки медичні установи направляли до міської ради ще в грудні 2019 та січні 2020 року. З невідомих причин, такі звернення було проігноровано і не розглянуто на сесії Долинської міської ради, на якій ділились залишки бюджетних коштів.

Для порівняння можливостей громад наведу вам суми дохідних частин бюджетів на 2020 рік. Доходи районного бюджету складають 33 млн. 400 тис.грн., доходи міського бюджету – 239 млн. 196 тис. 900 грн. Цифри говорять самі за себе…

Тож зараз я закликаю не мірятись, хто допоміг лікарні більше, хто – менше, а хто допомагає щиро і мовчки!
Я хочу, щоб Ви, Володимире Степановичу, зрозуміли, що сьогодні нас спіткала спільна біда. В такий час, як ніколи, необхідно йти поруч і вирішувати проблеми всім разом, тому що найважче ще попереду.

В першу чергу, нам потрібно зберегти медичний персонал лікарні, якого залишилось дуже мало, які зараз на передовій війни з небезпечним вірусом. Низький уклін Вам, дорогі рятівники!

Запевняю Вас, що районна рада спільно з районною державною адміністрацією завжди переймались проблемами медичної галузі, працювали і будемо працювати на благо лікарні й медицини району.Переглядів: 205
banner