фото з мережі інтернет

Долинська ТГ недоотримає десятки мільйонів гривень освітньої субвенції

Суспільство

Долинська ТГ, що на Прикарпатті, недоотримає десятки мільйонів через проблеми з нарахуванням освітньої субвенції.


Про це розповів міський голова громади Іван Дирів, пише Суспільне Карпати.

Наразі, освітяни отримали 60 % заробітної плати у лютому. До кінця тижня планують виплатити повністю.

“Для оплати праці нам потрібно майже 4 мільйони 200 тисяч. Заборгованість ще минулорічна. ЇЇ нам залишили попередники,” – розповів Іван Дирів.

Однак труднощі з виплатами виникають й через особливості в нарахуванні освітньої субвенції.

“У нас є проблеми з освітньою субвенцією. Неодноразово говорили про це, працюємо з обласним керівництвом, їздили з цим питанням і в Міністерство. Там проблема у формульному розрахунку, за яким порахована освітня субвенція, – каже Іван Дирів. – Нам порахували коефіцієнт наповненості класів на рівні 21, так як для міст обласного значення. А реально до нас приєдналося 17 сіл, відповідно наповнюваність шкіл у селах є набагато нижчою. Це, на жаль, не врахувало Міністерство, і відповідно декілька десятків мільйонів нам не вистачає. Ми шукаємо шляхи вирішення”.

Така ж проблема виникла у Городенківській та Снятинській територіальних громадах.

“До кінця навчального року змушені будемо перекидати з місяця на місяць оплату. У березні закривати питання квітневої субвенції і так далі, поки не завершимо навчальний рік. Працюємо над певною оптимізацією, але глобально воно не вирішить проблему,” – каже міський голова Долинської ТГ Іван Дирів.

На наступній сесії обласної ради Долинська, Снятинська та Городенківська територіальні громади планують звернутися до Кабінету Міністрів щодо перерахунку освітньої субвенції.Переглядів: 199
banner