Естонський парламент ухвалив заяву на підтримку України

Політика

Рійгікогу (однопалатний парламент Естонії) ухвалив заяву «На підтримку українського народу».

Про це йдеться на сайті естонського парламенту.

У заяві Рійгікогу засуджує триваючу військову агресію російської федерації та висловлює глибоке співчуття народу України, чиї близькі загинули в боях з агресором або постраждали від геноциду, вчиненого проти мирного населення.

«Відвага українського народу зобов’язує країни, які поважають демократичні цінності, до єдності та подальшої співпраці заради перемоги України. Для швидшого досягнення цієї мети Рійгікогу закликає міжнародне співтовариство більш рішуче, ніж раніше, підтримувати Україну у військовому, політичному та економічному планах», — йдеться у повідомленні.

Згідно з документом, Рійгікогу підтримує мирний план із 10 пунктів, запропонований Президентом України Володимиром Зеленським у листопаді, який допоможе відновити мир у Європі та запобігти повторенню агресії.

«Для реалізації мирного плану міжнародне співтовариство має допомогти Україні відновити її територіальну цілісність, притягнути до відповідальності глав держав і військовослужбовців російської федерації за агресію та воєнні злочини, забезпечити компенсацію завданої Україні війною шкоди», — йдеться в повідомленні.

Парламент Естонії закликає країни світу посилити санкції проти рф та наголошує, що санкції мають залишатися в силі до повного виконання мирного плану.

Рійгікогу підтримує Центр з розслідування злочину агресії росії, який створюється Європейським Союзом у Гаазі, і закликає країни світу докласти всіх зусиль для сприяння діяльності центру та продовжувати зусилля щодо створення спеціального міжнародного трибуналу.

Рійгікогу закликає країни-члени Європейського Союзу підтримати Україну у здійсненні необхідних реформ для якнайшвидшого вступу до спільноти та висловлює підтримку якнайшвидшого приєднання України до Організації Північноатлантичного договору.

«Мир і безпека в Європі можливі лише після перемоги України над агресором. Естонія допомагатиме країні та народу України всіма засобами, невблаганно, доки ця перемога не буде досягнута», — наголошується в заяві Рійгікогу.

ДжерелоПереглядів: 459
banner