Фото церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Крилосі визнано найкращим в Івано-Франківській області

Суспільство

Фото церкви Успіння Пресвятої Богородиці у Крилосі визнано найкращим в Івано-Франківській області за підсумками фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.


Фотоконкурс пам’яток культурної спадщини України «Вікі любить пам’ятки» представив підбірку найкращих світлин Одеської, Черкаської та Івано-Франківської областей української частини фотоконкурсу у 2022 році.


У Івано-Франківській області найкращим фото за оцінками журі стала світлина авторства Вадима Постернака. На ній зображена церква Успіння Пресвятої Богородиці у селі Крилос — чинний греко-католицький храм, зведений близько 1586 року українським шляхтичем Марком Шумлянським.


Зображення цієї церкви вперше стало найкращою світлиною Івано-Франківської області. У попередні роки Прикарпаття представляли Віадук у Ворохті, Палац-садиба Рея у Приозерному, Астрономічна і метеорологічна станція на горі Піп Іван.
У списку пам’яток Івано-Франківської області є аж 3727 об’єктів культурної спадщини, за час проведення конкурсу сфотографовані вже 1785 (47%) пам’яток. У 2022 році конкурсанти завантажили 459 світлин 303 об’єктів, 18 з них — вперше. 24 учасники та учасниці подали свої роботи у 2022 році, а за всю історію конкурсу — 320.


Мета конкурсу — отримати фотографії пам’яток культурної спадщини під вільною ліцензією для ілюстрування статей у Вікіпедії та привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті чи маловідомі сторінки своєї історії.


Переглядів: 725
banner