В Івано-Франківську розпочинається прийом заявок на «Бюджет участі 2023»

Суспільство

9 березня в Івано-Франківську стартував прийом заявок на «Бюджет участі».


Пише Голос-Інфо з посиланням на Руслана Марцінківа.


Як і раніше, окрім минулого року повномасштабної війни, франківці зможуть безпосередньо впливати на зміни в рідному місті та творити їх з допомогою міського фінансування.

«Ми є український тил і ми повинні сьогодні відчувати, що Івано-Франківськ, незважаючи ні на що, розвивається і тут можна впливати на розподіл коштів. На жаль, минулого року ми не змогли реалізувати Бюджет участі, цього року  відновлюємо. Пріоритети ті, що є в розвитку місцевого самоврядування, тобто це освітні заклади, це в першу чергу, укриття, енергоощадження, а також питання благоустрою й інші проєкти. Тому ці пріоритети, як і в програмі розвитку місцевого самоврядування, так і в Бюджеті участі залишаються. Цього року хочемо, щоби люди активно подавали проєкти», – розповів Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.


Загальна сума, яку виділено на реалізацію проєктів – 25,5 млн гривень. Сам поділ відбуватиметься не так, як зазвичай. Не буде великих і малих проєктів, зате будуть освітні, благоустрій малих вулиць, зелені проєкти та окрема категорія – інший благоустрій.


«Я б рекомендувала реєструватися всім на сайті, тому що на сайті є зручна подача, де можна зберегти чернетку, де можна трошки заповнити, потім дозаповнити. Крім того, на сайті цього року можна буде збирати підписи і не обов’язково буде ходити з листочком, оскільки раніше було з формою для заповнення. Можна просто відкрити посилання на свій проєкт, і його зможуть підтримати з допомогою реєстрації. Загалом на бюджет участі цього року виділено 25 з половиною мільйонів гривень, з них 8 мільйонів на освіту, 12 млн – на дороги, 1,5 млн – на зелені проєкти, і майже 4 мільйони залишається на інші проєкти», – розповідає координаторка програми «Бюджет участі» в Івано-Франківській громаді Христина Гнатів.


Окрім електронної подачі документів, заявки можна приносити у відділ звернень громадян Івано-Франківської міської ради. Голосування, як і процес подачі проєктів на участь триватимуть значно менше. Прийом заявок відкриється 9 березня і триватиме до кінця місяця. Скорочення термінів дасть більше часу для виконання проєкту. Також цьогоріч планують завершити роботи переможців програми «Бюджет участі» минулих років.


«Минулого року, 2022 бюджет участі був скасований, але цього року все ж таки ми вважаємо за потрібне провести цю програму. Старт в березні, ми зробимо найкоротші терміни голосування для того, щоби цього року зробити виконання цих проєктів, ну і звісно, завершити ті декілька проєктів, які лишилися з минулого року. Тому, будь ласка, закликаємо всю громаду взяти участь. Франківці завжди активні, голосування ми зробимо онлайн, як і кілька років тому, будь ласка, зголошуйтесь і подавайте заявки», – закликала до участі в проєкті заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти й науки Вікторія Дротянко.

Зважаючи на те, що минулого року проєкт не було реалізовано, місто сподівається, що охочих взяти участь у програмі задля покращення нашого міста цього року буде чимало. Окрім того, багато роботи заплановано саме з озеленення Івано-Франківська – це ще ті проєкти, які мали б виконати ще минулого року. Голосування за кращі ідеї у програмі «Бюджет участі» відбуватимуться з 18 квітня до 2 травня.Переглядів: 323
banner