Франківець п’ять років не може звільнитися із Збройних сил (ВІДЕО)

Надзвичайні ситуації, Суспільство

Франківець Олександр Кушнір п’ять років не може звільнитися із Збройних сил України, де служив ще у 2014 році. Також, за словами чоловіка, він не числиться у жодній військовій частині країни.


12 травня 2014 року 26-річний Олександр Кушнір був мобілізований до лав ЗСУ, пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне.

Потрапив служити у 5-ий батальйон територіальної оборони, де був діловодом, а 4 липня у складі батальйону відправився у зону бойових дій, де пробув 52 дні на фронті. Олександр розповідає, що в грудні 2014 був позаштатним діловодом обласного військкомату. Досі чоловік є військовослужбовцем, хоча гроші не отримує і не числиться у жодній військовій частині.

Олександр Кушнір розповідає:

“Я звертався у національну поліцію, в прокуратуру, військову прокуратуру. Переписуюся з Міністерством оборони, постійно листуюся з обласним військовим комісаріатом, неодноразово звертався у військову службу правопорядку: цього року, минулого року. Подав до суду на Міністерство оборони – програв суд. Одним словом, це ходження по колу, коли мене футболять, як м’яч, – від однієї організації до другої. Це триває уже п’ятий рік і два місяці”.

Зараз чоловік хоче звільнитися із армії, щоб мати можливість влаштуватися на іншу роботу. За спеціальністю Олександр політолог, поки займається репетиторством з англійської, також вивчає португальську та китайську.

“Зараз мені пропонують, щоби я сам на себе подав до суду – це мені зателефонували від західного оперативного командування міноборони з міста Рівного. І запропонували мені таку ситуацію: якщо проти мене буде судове рішення, в якому я буду “обвинувачений” або “необвинувачений”, і аж тоді, я буду офіційно звільнений з лав Збройних сил України”, – пояснює ситуацію, що склалася, Олександр.

Олександр Мерковський з Олександром Кушніром знаються уже 30 років. Зараз чоловіки є кумами. Чоловік говорить:

“Підтримую, звичайно. Тим паче, у нього хата згоріла, чоловік лишився без одягу, документів. Хлопці дружно скинулися, хоч дах йому поставили, вікна, двері. Так зараз і живе. На роботу не може нікуди піти. Хороша людина дуже. Попросиш його про що-небудь – він завжди допоможе в будь-якому питанні”.

У жодному комісаріаті області Олександр Кушнір не числиться, каже заступник обласного військового комісара, полковник Володимир Симончук. За його словами, у лютому цього року направлені запити до військової частини, де востаннє служив франківець:

“Вкінці 2014 року він був направлений для подальшого проходження служби в іншу військову частину. Відповідно до наявної в нас інформації, він перебував у тій частині приблизно три місяці. У березні 2015 року відбув у відпустку за місцем свого проживання, з якої не повернувся. Для того, щоб звільнитися з військової служби, йому необхідно звернутися у військову частину, потім написати рапорт, що він прибув на військову службу, написати рапорт на звільнення, отримати відповідні документи, витяг з наказу і прийти у військовий комісаріат – стати на облік”.

Кореспонденти Суспільного не змогли телефоном зв’язатися із військовою прокуратурою Івано-Франківського гарнізону Західного регіону. Тому направили туди офіційний запит на доступ до публічної інформації. Також намагаємося зв’язатись із юристом, яка вела справу Олександра Кушніра.

Авторка: Ірина Андріїв


Переглядів: 187
banner