Франківські освітяни розповіли, як функціонуватиме освіта на карантині

Суспільство

Щонайменше до 27-го квітня стандартний освітній процес в Україні призупинено. Школи перейшли на дистанційне навчання. Рішення про продовження навчального року ухвалять, коли закінчиться карантин. Зарплату освітянам виплатять у повному обсязі.


Про це розповіла Суспільному заступниця директора Департаменту освіти і науки Івано-Франківської міської ради Наталія Микула.

У студії “Теми дня вона пояснила особливості навчання у закладах загальної середньої освіти міста Івано-Франківськ. За організацію дистанційного навчання відповідають як вчителі, зокрема, так і керівники цих закладів. Департамент освіти і науки одразу після прийняття рішення про те, що 12 березня наші заклади освіти переходять на дистанційну форму навчання, видав відповідний наказ. Якщо виникає проблема доступності інтернет-зв’язку, наприклад, для дітей, які зараз перебувають у селі, то класні керівники передають завдання батькам на мобільні телефони, а батьки – дітям.

Щодо заповнення відповідної шкільної документації, то Наталія Микула сказала:

“До заповнення класних журналів вчителі повернуться після закінчення карантинного періоду. Сьогодні вчителі у своїх приватних записах ведуть облік, які діти з’явилися в системі зв’язку, які передали завдання, хто встиг зробити їх, – вчитель відстежує всю траєкторію навчання кожного учня зокрема. Коли ми повернемося до навчання, департамент освіти для всіх закладів загальної середньої освіти, консультуючись, виробить єдиний підхід до заповнення класного журналу. Відповідно до нього внесуть записи та виставлять оцінки за другий семестр і річні”.

Крім того, заступниця директора департаменту повідомила, що скасували державну підсумкову атестацію для 4-х і 9-х класів.

Для тих батьків, які не встигли подати документи на зарахування їхніх дітей у перший клас, термін прийому документів буде продовжений. Інформацію оприлюднять офіційно на сайті департаменту.

Щодо терміну, на який продовжать навчальний рік, то Наталія Микула пояснила:

“Новий Закон України “Про загальну середню освіту”, як і Закон України “Про освіту”, говорять про те, що структуру навчального року встановлює кожен заклад зокрема. Але щороку департамент освіти і науки, як орган, який здійснює управління та організацію освітнього процесу на певній території, буде рекомендувати певну структуру навчального року, тобто, продовжити його, ймовірно, до 1 липня. Це при умові, що ми повернемося на навчання у травні. За підрахунками, ми пропускаємо 7 робочих тижнів. Все буде залежати від того, коли ми повернемося до навчання”.Переглядів: 214
banner