Гель-лак для нігтів: чи безпечний він для здоров’я

Здоров`я

Зважуємо всі «за» і «проти» модного покриття.

З того часу як гель-лак з’явився на ринку, суперечки щодо його безпеки не вщухають.

Що це?

Гібрид, який взяв найкраще від двох засобів: звичайного лаку і гелю для моделювання нігтів. Від першого йому дістався зовнішній вигляд, а від другого — стійкість. Вийшло дуже зручне покриття: можна вибрати будь-який колір, і він протримається на нігтях кілька тижнів. Жодних пилочок в сумці і ватяних дисків на робочому місці! Наші бабусі про таке і не мріяли.

Гель-лак наносять в салонах, оскільки він потребує спеціального обладнання: спочатку ніготь шліфують, а кутикулу і задирки видаляють. Після цього нігтьову пластину знежирюють, наносять базу для захисту, а потім кольорове покриття у 2 шари. Після кожного шару ніготь поміщають під ультрафіолетову або світлодіодну лампу. Так гель-лак висихає і закріплюється.

Чому його вважають небезпечним?

Навколо гель-лаку склалося кілька стійких міфів:

Він містить небезпечні речовини

Насправді якісний гель-лак навіть безпечніший за звичайний. У ньому немає ніяких токсичних інгредієнтів, і він не може проникнути всередину нігтя. Тому манікюр гель-лаком дозволений навіть для вагітних.

Багатьох турбує відчуття печіння під час сушіння, але воно абсолютно нешкідливо. Просто фотоініціатори в гель-лаку розігріваються під впливом випромінювання. Коли вони активні, покриття стає міцним. Сила печіння залежить від їх кількості, від товщини покриття і від індивідуального больового порогу. Якщо вам стало боляче, просто приберіть руку з лампи на кілька секунд.

Гель-лак шкідливий для нігтів

Насправді він може навіть зміцнити нігті, оскільки захищає їх від механічних пошкоджень. Але тільки за умови, що роботу виконує майстер. Інакше є ризик зробити нігтьову пластину тоншою шліфуванням або пошкодити під час зняття покриття.

Ультрафіолетова лампа викликає рак

Частково це правда, ультрафіолет дійсно може спровокувати онкологічні захворювання. Але випромінювання від лампи для гель-лаку дуже мало, інакше з манікюру всі йшли б з засмаглими руками.

Для найбільш недовірливих є спеціальні рукавички з відкритими пальцями і сонцезахисний крем. Сучасні LED-лампи і зовсім висушують лак за 10 секунд — і економія часу, і ніякого ультрафіолету.

Зняття гель-лаку небезпечне із-за ацетону

В манікюрних салонах ніколи не використовують чистий ацетон. Рідини для зняття гель-лаку містять компоненти, які запобігають сухості і роздратуванню. Крім того, вони контактують з нігтем зовсім недовго. За кілька хвилин ацетон не встигне нашкодити.

Під гелем нігті не дихають

Вони і без гелю не дихають. У нігтів немає пор, це мертвий елемент.

Виходить, гель-лак абсолютно безпечний?

Так, але є нюанси:

 • Дешеві лаки можуть містити токсичні речовини, які роблять нігтьову пластину тоншою. Але краще орієнтуватися не на ціну, а на склад. Шкідливі для нігтів формальдегід або формальдегідні смоли, толуол, етил ацетат, бутиловий ефір, метаклирова кислота, ксиліт, дибутилфталат. Стандарт Big3Free на упаковці гарантує безпечний склад.
 • Робіть манікюр в хороших салонах. Або купуйте гель-лаки в спеціалізованих магазинах, якщо ви самі — майстер. Інакше ризикуєте нарватися на небезпечну підробку.
 • Використовуйте одноразові інструменти для манікюру. Або вимагайте, щоб майстер стерилізував їх на ваших очах. Відмовляється? Розвертайтеся і йдіть. Із-за погано оброблених приладів можна заразитися інфекціями, грибком і навіть гепатитом.
 • Не робіть “глибокий” манікюр. В Європі він офіційно заборонений c 90-х років. Річ у тому, що кутикула — це природний захист нігтя. Манікюр під кутикулу підвищує ризик зараження всілякими неприємними інфекціями.

Крім того, під час глибокого манікюру майстер сильно тисне на матрикс — корінь нігтя. Якщо його пошкодити, з’являться тріщини практично на всю глибину нігтьової пластини.

 • Під час манікюру у вас не повинно бути хворобливих відчуттів. Якщо майстер зробив вам бездоганне покриття, але при цьому нігтьові валики запалилися або на них з’явилися порізи, повертатися до такого майстра не варто.
 • Гель-лак не можна «переношувати», навіть якщо він добре виглядає. Строк, після якого потрібно зняти поверхню, завжди вказаний на упаковці. Після нього полімерні зв’язку починають розпадатися. Через це в організм виділяються шкідливі компоненти, які можуть викликати алергію або навіть бронхіальну астму.

А ще дуже довгий термін носіння призводить до того, що зчеплення лаку з нігтем посилюється. Для того щоб його прибрати, потрібно більш агресивну дію, шкідливу для нігтів. Деякі майстри навіть завищують ціну на зняття «переношеного» гель-лаку.

 • Не віддирайте лак самі. Інакше разом з покриттям знімете верхні шари нігтів. Якщо немає часу на салон, просочіть ватний диск засобом для зняття лаку і прикладіть його до нігтя. Загорніть у фольгу і почекайте 15 — 20 хвилин. Якщо часу часто бракує, є сенс придбати спеціальний засіб для зняття гель-лаку.
 • Не намагайтеся замаскувати лаком проблеми з нігтями. Вони відображають стан нашого здоров’я: смужки, плями, зміни кольору — все це говорить про неполадки в організмі.
 • Іноді нігті повинні відпочивати. На те, щоб відріс новий ніготь, йде приблизно 105 днів, тому через кожні пів року використання гель-лаку влаштовуйте нігтям «канікули» на три місяці.
 • Доглядайте за нігтями в період відпочинку (та й взагалі). Використовуйте захисні та лікувальні лаки — вони проникають вглиб пластини і зміцнюють його. Всупереч обіцянкам маркетологів, вони не постачають в ніготь ніяких корисних речовин і вітамінів, але зате «кальцинують» його і роблять жорсткішим.

Таке покриття можна робити самим або звернутися до майстра. Професійні лікувальні лаки для зміцнення теж наносять за допомогою лампи — в цьому випадку ефект буде сильнішим і довшим.

 • Прибирайте і мийте посуд в рукавичках, щоб нігті не пересихали із-за хімічних засобів.

ДжерелоПереглядів: 276
banner