Гігієна пухнастиків: якою буває котяча косметика, та для чого вона потрібна

Наука

Існують випадки, коли коту треба помогти з гігієною.

Регулярно купати котів не потрібно. Вихованці відмінно справляються з гігієною самостійно. Однак, іноді кота все ж слід вимити або змастити лосьйоном, щоб шерсть мала здоровий вигляд, а на животі не збиралися ковтуни.

Види косметики

Котячу косметику можна розділити на три групи:

 • змивна, для водних процедур;
 • незмивна, для сухої вовни;
 • точкова, для усунення локальних забруднень.

Окремо виділяють професійну косметику (для учасників виставок) і лікувальну. Перша використовується, щоб підкреслити красу хутра, позбутися від омертвілих шерстинок і, в цілому, привести тварину в порядок. Лікувальну косметику призначає ветеринар при проблемах зі шкірою, шерстю, зубами, очима, вухами. До неї відносяться шампуні від паразитів, відновлюючі олії, зволожуючі креми, зубна паста, антибактеріальні вологі серветки.

Змивна косметика

Такі засоби наносяться на деякий час, а потім змиваються водою або спеціальним очищувальним шампунем. До них відносяться:

 • Засоби очищення. Часто випускаються у вигляді пасти, яка наноситься пензликом на брудні і засмальцьовані ділянки. Через 5-7 хвилин змивається шампунем.
 • Маска. Зазвичай, це густі пастоподібні засоби, які наносяться на шерсть або шкіру безшерстих порід. Мають відновлючі, зволожуючі або живильні властивості. Можуть змиватися простою водою.
 • Олія. Використовується для глибокого очищення шерсті і пом’якшення шкіри. Наноситься на мокре хутро і через кілька хвилин змивається. Іноді не вимагає змивання.
 • Бальзам. Зазвичай, використовується після миття з шампунем для відновлення гладкості і м’якості шерсті.
 • Кондиціонер. Застосовується після миття. Знімає статичну електрику, надає блиску.
 • Ополіскувач. Необхідний після лужних засобів (мила). Видаляє залишки лугу і надає м’якості шерсті.

Часто бальзам, ополіскувач і кондиціонер випускаються у вигляді одного засобу. Також вони можуть входити до складу шампунів. Іноді вони містять добавки для кольору і об’єму вовни.

Незмивна косметика

Наноситься після миття і на суху шерсть. Зазвичай, це різні спреї:

 • кондиціонер для захисту і м’якості;
 • антистатик для зняття статичної електрики;
 • спрей проти ковтунів для попередження і розплутування вовни;
 • збільшувальний спрей для потовщення і візуального обсягу шерстинок.

Окремо виділяють сироватку для живлення і додання шовковистості (наприклад, рідкий шовк) та пудру, що підсилює колір шерсті.

Точкові засоби

Використовуються для очищення вух, очей і локальних забруднень на шкірі або шерсті, у тому числі в інтимних зонах. Випускаються у вигляді лосьйонів (потрібно наносити на ватний диск) або вологих серветок. Засоби для вух і очей, крім очищувального, мають антибактеріальну дію.

Як часто застосовувати

Якщо ви не берете участь у виставках, а кіт живе виключно вдома, то косметики багато не потрібно. Використовуйте точкові засоби для очей і вух у міру забруднень. Довгошерстих і схильних до рясної линьки котів купайте приблизно тричі на рік із шампунем і бальзамом. Для відновлення шерсті і попередження ковтунів періодично розчісуйте тварину зі спреєм. Якщо у кота проблеми з хутром і шкірою, спочатку проконсультуйтеся з ветеринаром. Можливо, необхідно пропити ліки.

Не купайте кота занадто часто: це порушить нормальну роботу сальних залоз. Допомагайте коту з гігієною лише тоді, коли це дійсно необхідно.

ДжерелоПереглядів: 208
banner