Хто отримає доступ до реєстру педофілів, – пояснення Міністерства юстиції

Політика, Суспільство

Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості дитини, буде вести Міністерство юстиції України.

Про це повідомив заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук.

Цей реєстр – це електронна база даних, відповідно до якої здійснюється збирання, зберігання, захист, облік, пошук, узагальнення даних про осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітньої особи.

До реєстру будуть вносити повне ім’я засудженого, дату його народження, місце проживання та вчинені ним злочини. Це відбуватиметься лише після обвинувального вироку суду, який набрав сили. Виключати з реєстру будуть у разі скасування вироку.

Доступ до цих даних матимуть керівники прокуратур та органів досудового розслідування, прокурори, слідчі та інші уповноважені особи Національної поліції та Державного бюро розслідувань.

«Крім того, право на отримання інформації щодо факту перебування конкретної особи в Реєстрі матимуть керівники дошкільних навчальних закладів, середніх навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я або іншої установи та організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, навчального та соціального характеру. Наприклад, керівники дитячих таборів, санаторіїв, спортивних шкіл, різноманітних гуртків тощо. Крім того, будь-яка фізична особа може отримати інформацію про себе», – зазначив Олександр Банчук.  

Нагадаємо, 19 грудня 2019 року Верховна Рада ухвалила в цілому закон для захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства та вдосконалення правового забезпечення протидії таким злочинам.

Закон, окрім іншого, посилює відповідальність за злочини, передбачені ст.152, 153 Кримінального кодексу України, проти особи віком до 14 років, незалежно від її добровільної згоди. Зґвалтування карається 10-15 роками вʼязниці. Повторне зґвалтування дитини каратиметься 15 роками в’язниці або довічним ув’язненням.

ДжерелоПереглядів: 196
banner