Індексація пенсій у березні: хто з українців може отримати на 1600 гривень більше

Економіка

Українцям розповіли про підвищення пенсій на 1,6 тисячі гривень у березні 2024 року

Згідно з урядовим проектом, планується підвищити пенсії після індексації від 1 березня 2024 року. Найбільше підвищення отримають військові та чорнобильці з інвалідністю. Встановлюються мінімальний розмір підвищення в розмірі 100 гривень та максимальний – 1 577 гривень.

«Встановити, що з 1 березня 2024 року перерахунок пенсій провадиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,079».

Таким чином, пенсії, призначені до 2021 року, підвищуються на 7,9%. Отже, підвищуються виплати громадянам, які внесли страхові внески, військовослужбовцям, “чорнобильцям” з інвалідністю та громадянам, які отримують страхові виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань.

Також планується індексація пенсій з 1 липня для державних службовців, працівників органів місцевого самоврядування, депутатів та науковців.

За цим проєктом, середня пенсія повинна підвищитися до 6 тисяч гривень. Також пропонується підвищити мінімальні пенсійні виплати для різних категорій отримувачів пенсій.

ДжерелоПереглядів: 270
banner