Івано-Франківська міська рада прийняла звернення щодо підтримки та захисту української мови в публічному та медійному просторах України

Суспільство

Вчора міська рада схвалила звернення щодо підтримки та захисту української мови в публічному та медійному просторах України


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську міську раду


Ось так виглядав текст звернення:

“Міністру освіти і науки України
Оксену Лісовому
Звернення Івано-Франківської міської ради
щодо підтримки та захисту української мови
в публічному та медійному просторах України
Останнім часом в українському публічному та медійному просторах почали з’являтися спекуляції, пов’язані з мовним питанням. Здавалося б, що на наприкінці другого року повномасштабної війни російської федерації проти України таке вже є неможливим. Проте, ситуація говорить про інше.
Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, висловлюємо своє обурення щодо інформаційних вкидів в українську медіаплощину питання про українську мову. Певні сили намагаються поставити під сумнів статус української мови як єдиної держаної та зробити ї предметом маніпуляцій. І це відбувається в час війни, коли саме українська мова об’єднує націю у боротьбі з ворожою навалою.
У новітній українській історії неодноразово були періоди, коли українці мусили ставати на захист своєї мови. Це і 90 роки, і часи Кучми-Медведчука, і ухвалення закону Ківалова-Колесниченка за правління Януковича, коли Україну сколихнув Мовний майдан.
Сьогодні ми стурбовані тим, що довкола питання державного статусу української мови організовують провокації, очевидно маючи на меті розколоти суспільство та розхитати й без того важку ситуацію в державі. І виграє від цього тільки ворог. Таким прикладом є історія розвивається навколо мовознавця та професора Ірини Фаріон. Це випадок відвертих репресій проти тих, хто рішуче обстоює державний статус української мови та національний розвиток України.
Ми вимагаємо припинити інформаційне переслідування Ірини Фаріон. Не можна допустити, щоб в Українській державі карали українців за захист української мови! Окрім того, вимагаємо вживати всіх заходів для утвердження та розвитку державної мови, сприяти її поширенню і захисту.
Схвалено
на черговій 39 сесії
Івано-Франківської міської ради
15 грудня 2023 року”

Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 400
banner