Івано-франківські паркувальники матимуть евакуатор

Суспільство

Івано-Франківська міська рада планує на початку 2021-го року взяти у лізинг евакуатор для інспекторів із паркування управління транспорту і зв’язку.


Про це Суспільному Карпати розповів заступник міського голови Івано-Франківська Михайло Смушак.

Він каже, наразі інспектори мають форму, нагрудні камери та планшети, у лютому очікують на евакуатор: “Місто зараз не може дозволити собі придбати велику кількість техніки, але ми можемо взяти цю техніку в лізинг. Ми з банком опрацювали це питання. Беремо з нового року в лізинг евакуатор. Опрацювали з іншими містами, знову ж таки, з Києвом, Львовом, іншими, де евакуатор вже є, і вибрали оптимальну модель. Будемо здійснювати евакуацію автомобілів на штрафмайданчики”.

За словами Михайла Смушака, насамперед, евакуйовуватимуть автомобілі з тротуарів, пішохідних зон, а також ті автівки, які перешкоджають руху громадського транспорту чи загороджують заїзди.

На вулиці Чорновола в Івано-Франківську декілька автівок припарковані на смузі руху. Зокрема, й автівка Юрія.

Чоловік каже: “Тут немає, де припаркуватися. Є кав’ярні. Я постачаю їм каву, а місця для парковки немає. Не буду ж я зупинятися на дорозі, наприклад. Шукаю місце, де я нікому не заважаю”.

Андрій Микитин – також водій. За кермом – два роки.

“Особливо для водіїв це небезпечно, коли неможливо проїхати. Коли автобуси, особливо широкі, проїжджають, і люди вибігають. Це небезпечно для твоєї машини, яку ти можеш зачепити в будь-який момент, і для інших. Я чотири роки жив в Європі і там вчився їздити. Там – зовсім інакше, правила набагато суворіші”, – розповідає Андрій Микитин.

Франківець Валентин Кондраков розповідає, що мешкає у будинку на вулиці Бельведерська.

Там, за його словами, часто паркуються автівки, і це створює незручності для франківців: “Зранку до вечора 50-70 машин під’їжджає, від’їжджає. До кого я тільки не звертався, – у транспортний відділ і в департамент комунального господарства, – там ні тротуарів, нічого. Вийти неможливо з дому”.

Усіма паркінгами в Івано-Франківську, включно із середмістям, керують приватні підприємці. Окрім патрульної поліції, яка може виписувати штрафи за неправильно припарковані авто, таке право уже більше року має інспекція з паркування управління транспорту і зв’язку.

Наразі у штаті інспекції п’ять працівників. Від початку її заснування – з листопада 2019-го року – вона поповнила бюджет Івано-Франківська майже на мільйон гривень, каже начальник відділу інспекції з паркування управління транспорту і зв’язку Михайло Костельний.

“Мінімальний штраф – 255 гривень за основні, типові порушення і 510 гривень – за адміністративні правопорушення. Але слід зауважити, що якщо протягом десяти банківських днів, згідно зі статтею 300 КУпАП, порушник сплачує їх добровільно, то сума штрафу зменшується наполовину”, – говорить Михайло Костельний.Переглядів: 217
banner