Кілька порад щодо правильного збереження парфумів

Поради

Парфуми вимагають правильного зберігання.

Ви звертаєте увагу на термін придатності улюблених парфумів або завжди встигаєте витратити їх до дня Х? А якщо не встигнути і відчути різницю між тим, яким був ваш аромат спочатку, і тим, яким він став через роки?

Відзначимо, що з часом будь-яка парфумерна композиція так чи інакше зазнає змін у тій чи іншій мірі. Але якщо правильно доглядати за своїми “запашними” флаконами, дбайливо зберігати їх, то неприємного старого або п’янкого смороду можна уникнути. Про те, як правильно зберігати парфуми так, щоб вони якомога довше залишалися приємними для носа і серця, ми розповімо вам далі.

У середньому термін придатності парфуму становить від трьох до п’яти років. Однак це зовсім не означає, що простроченим ароматом користуватися не можна. Парфумерні композиції зберігають свої унікальні властивості довше, ніж креми або помади: крім ароматичної композиції, що містить натуральні і синтетичні компоненти, у складі є спирт — відмінний консервант.

Щоб продовжити життя своєму аромату, потрібно дотримуватися таких правил:

Зберігайте парфумерні флакони у темному місці, подалі від прямих сонячних променів

Негативне випромінювання руйнує молекулярну структуру складових аромату.

Слідкуйте за вологістю і температурою у кімнаті, у якій зберігається парфум

Оптимальні умови: кімнатна температура від 20 до 25 градусів, вологість 70 %. До речі, ванна кімната — не найкраще місце для зберігання парфумерної колекції.

Не струшуйте флакон, не збовтуйте його

Наприклад, якщо парфуму вже понад п’ять років, то його точно не слід зберігати у ящику столу, бардачку машини.

Не забувайте надягати кришку парфуму, щоб у нього не потрапляло повітря

Якщо ви користуєтеся флаконом з пульверизатором, то така проблема вас майже не торкнеться: щільна фіксація спрею не пропускає повітря і не дає випаровуватися компонентам. Якщо ви використовуєте звичайний флакон, що заповнюється, стежте за тим, щоб його кришка завжди була щільно закрита.

Якщо ви колекціонуєте вінтажні аромати, то пам’ятайте, що під час тривалого зберігання таких композицій (понад 10-15 років) з них випаровуються верхні ноти. Найчастіше це цитрусові і фруктові. Відповідно, аромат з більш густою і щільною композицією, переважанням деревних, смоляних, анімалістичних акордів, зберігається значно краще і довше за усі інші.

ДжерелоПереглядів: 237
banner