Корисні поради, що допомагають зняти напругу очей під час роботи за комп’ютером

Здоров`я

Як знизити навантаження на очі.

Люди, які тривалий час дивляться на екран монітора, нерідко відчувають дискомфорт. У них виникають симптоми напруги. Від роботи на комп’ютері болять шия, спина і голова, втомлюються, сохнуть очі. Офтальмологи дають поради, як знизити навантаження на органи зору.

Зволожуйте очі

Якщо людина довго фокусує увагу на екрані, вона рідше моргає. Слізна плівка випаровується, і поверхня очей залишається сухою. Це може привести до проблем із зором. Необхідно відвідати офтальмолога, який випише зволожуючі краплі.

Пийте воду

Зневоднення впливає на весь організм, відбивається на стані очей. Вони стають сухими, швидко втомлюються, виникає напруга. Необхідно випивати щодня не менше 8 склянок води. Це підтримає здоров’я очей.

Уникайте сухого повітря

Спека влітку, гарячі батареї взимку руйнують слізну плівку, провокують роздратування органів зору. У багатьох офісах встановлені кондиціонери, вентилятори, які підтримують комфортну температуру в приміщенні. Під час їх роботи необхідно стежити, щоб потоки повітря не були спрямовані людині в обличчя.

Робіть перерви

Якщо хочете зняти напругу очей, потрібно правильно спланувати день. Бажано щогодини робити перерву на 5-10 хвилин. У цей час слід відійти від комп’ютера, прогулятися по офісу, провести невелику розминку. Додатково такі дії знімають навантаження зі спини, шиї, послаблюють головний біль.

Частіше моргайте

Якщо виробити корисну звичку, легко впоратися з проблемою сухих очей. Через кожні 20 хвилин потрібно моргати 10 разів. Можна повільно повністю опускати повіки. Це запобіжить випаровуванню очної сльози, зніме напругу, відчуття сухості і дискомфорту.

Використовуйте корисні продукти

Необхідно включити в раціон фрукти, що містять вітаміни А, С, Е, які підтримують здоров’я сітківки. Щоб протистояти сухості очей, потрібно вживати мигдаль, волоські горіхи, які мають в складі кислоти омега-3.

Висипайтеся

Недолік сну приводить до розширення судин сітківки. Це викликає напругу, сухість очей, їх стомлення протягом дня. Перед сном не можна використовувати гаджети, дивитися телевізор. Такий режим знижує активність мозку, забезпечує повноцінний нічний відпочинок.

Правильно організуйте робоче місце

Щоб зняти навантаження з очей, встановіть монітор на відстані витягнутої руки. Відрегулюєте його висоту, тоді не доведеться нахиляти голову вгору або вниз. Налаштуйте зображення, щоб прибрати мерехтіння екрану. Виберіть шрифт, який зручно читати.

Встановіть правильне освітлення. Монітор не повинен бути спрямований у бік вікна. Виключіть відблиски на ньому, які змушують примружуватися. Все це зніме напругу з очей під час роботи на комп’ютері.

ДжерелоПереглядів: 364
banner