Корисні поради щодо правильної посадки цибулі

Поради, Технології

Садити цибулю потрібно правильно.

Чи складною є посадка цибулі на дачі? Начебто ні. Однак і у цій справі є кілька секретів.

Виростити повноцінну цибулю з насіння в змозі навіть новачок, але отримати великі цибулини вдається не кожному. Тому заради великої цибулі садять сівок.

Грядку для цибулі влаштовують там, де її не вирощували не менше за три-чотири роки. Кращі попередники для цибулі — помідори, капуста, бобові і картопля. Не садять цибулю на ті грядки, де зростали часник, морква і огірки.

Великий сівок садять на відстані у 8-10 см, більш дрібні цибулинки задовольняються відстанню у 4-5 см. Цибулини щільно обтискають землею, а зверху накривають шаром пухкої землі завтовшки у 2 см.

Дрібний сівок висаджують одразу, щойно дозволить ґрунт. А великий сівок на посадку йде лише наприкінці квітня — на початку травня, коли вже минуть заморозки. Цікаво, що якщо запізнитися з часом посадки, у цибулі починає бурхливо зростати перо на шкоду цибулинам. Цим користуються продавці зеленої цибулі, висаджуючи сівок пізніше за звичні терміни.

Якщо хочете отримати перо, а не цибулини, садіть цибулю пізніше і мостовим способом, тобто впритул одну до одної, наче містком. Напівмостовий спосіб дозволяє отримувати непогане перо і середнього розміру цибулинки. Для цього цибулю садять на відстані у 2-3 см одну від одної.

Посадкова цибуля повинна мати діаметр у 3-4 см. За наявності більшого діаметра урожай не збільшиться, а навіть знизиться.

Під час посадки цибулю не можна сильно втискати у ґрунт — коріння, що зростає, може виштовхнути її назовні. Замість цього краще скористатися кілочком, яким проколюють ґрунт і садять цибулини у отримані отвори.

ДжерелоПереглядів: 194
banner