Косівські медики вийшли на протест

Суспільство

На Івано-Франківщині протестують медики Косівської центральної районної лікарні. У червні медпрацівники не отримали доплати за лікування пацієнтів з COVID-19.


Лікарі тримають плакати: “Вимагаємо обіцяну оплату праці!”, “Працюємо, як інфекціоністи, отримуємо, як раби!” , повідомляє Суспільне.

У червні в медзакладі збільшилася кількість пацієнтів з коронавірусною інфекцією.

“Ми у Косові вийши майже на нуль з хворими. Буквально за 2-3 дні у центральну лікарню поступило з Верховини близько 80 чоловік. Для того, щоб надати допомогу, треба було виділити ще додаткові палати”, – розповідає начальник штабу з питань надзвичайних ситуацій Косівської РДА Володимир Зузяк.

Держслужбовець каже, що спочатку гроші надходили, і 100 медиків отримали 300% оплати. Проте у червні кількість хворих на коронавірус збільшилася, відповідно і збільшилася кількість медпрацівників – 180, яким треба було доплатити за пацієнтів.

“Прийшла сума 2 млн 400 тисяч. Ці гроші ми одразу направили в Косівську центральну районну лікарню Там їх і розподілили. Це їхнє право. Ми не вмішуємося. Ми підтримуємо медиків, щоб їм дали 300%. Але треба просити гроші в НСЗУ”, – розповідає Володимир Зузяк.

Разом з головним лікарем написали лист до голови облдержадміністрації Віталія Федоріва, у якому описали ситуацію з хворими на COVID-19 і фінансуванням.Переглядів: 148