Медики назвали кращі продукти для профілактики онкології

Здоров`я

А ще варто зосередитися на зниженні ваги, відмові від куріння і алкоголю.

Деякі харчові продукти мають репутацію протиракових.

Але чи є вони панацеєю?

  • Броколі: як і інші види капусти, хрусткі овочі містять так звані глюкозинолати. Гірчичне масло пригнічує ріст пухлинних клітин в експериментах на тваринах і клітинах. “Качанні овочі, наприклад, впливають на ризик раку простати і легенів”, — підтверджує онколог Фолькмар Нюсслер, глава Мюнхенського онкологічного центру.
  • Помідори: вважається, що паслін знижує ризик раку простати. У чоловіків, які їдять багато помідорів або томатного соусу, ймовірність розвитку цієї пухлини на 20 відсотків нижча, ніж у тих, хто відмовляється їсти помідори. Про це свідчить метааналіз американських дослідників за 2018 рік. Червоний барвник лікопін з сімейства каротиноїдів використовується в якості захисної речовини.
  • Куркума: її протизапальний інгредієнт куркумін має інгібуючу дію на ракові клітини, особливо в лабораторних дослідженнях. “Цей ефект був доведений на різних карциномах, включаючи товсту кишку, молочну залозу, простату, підшлункову залозу і легені”, — говорить Фолькмар Нюсслер.

Дослідники виявили такі ж потужні протиракові молекули, як в помідорах і куркумі, в зеленому чаї, чорниці, часнику, цитрусових. Але, попри такі результати, експерти тепер радять не зосереджуватися на передбачуваних суперпродуктах, коли йдеться про профілактику раку. Тому що те, що працює в чашці Петрі і у мишей, не завжди працює у людей.

Тому онкологи радять зосередитися на зниженні ваги, відмові від куріння, алкоголю, і основних принципах правильного харчування. Коли жирові відкладення і гори цукру прискорюють зростання дегенерувалих клітин, це частково пояснює захисний ефект зелені. Тому що, якщо ви заповните свою тарілку хрусткими салатами, овочами та бобовими, у вас залишиться менше місця для їжі, шкідливої для вашого здоров’я.

ДжерелоПереглядів: 191
banner