На Франківщині лікарні скасували закупівлю дорогих респіраторів

Суспільство

Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської облради 27 липня розірвала договір із приватною підприємицею Олександрою Іванишин на закупівлю респіраторів, які продавали вдвічі дорожче ціни виробника.


Обласна лікарня замовила в Олександри Іванишин тисячу респіраторів моделі Бук-3К по 81 грн за одиницю, пише Фіртка з посиланням на «Наші гроші. Львів». Така вартість є значно дорожчою, ніж на аналогічних закупівлях та в продавців на ринку.

Низка медзакладів купували такі засоби значно дешевше. До прикладу, Хотинський центр первинної медичної допомоги підписав контракт, за яким БУК-3 коштуватиме 55 грн/шт, Львівська обласна лікарня – по 52 грн, а Малинська міська лікарня (Житомирська обл.) – по 46 грн.

Крім того, ТОВ «Бук. Юа» 8 липня продало респіратори Калуській лікарні за 35 грн/шт і за таку ж ціну 9 липня лікарні у Косові.  Саме така ціна зараз є актуальною при замовленні респіраторів у виробника, що у 2,3 раза дешевше, ніж для обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську.

Спочатку в обласній клінічній лікарні повідомили, що інформація про ціну 35 грн на респіратор БУК-3 «не актуальна», і надіслали вибірку з онлайн-магазинів із дорожчою вартістю, а також посилання на окремі закупівлі, у яких їх вартість є вищою за 85 грн за штуку.

Однак вже наступного дня в лікарні повідомили, що зв’язались із компанією-виробником і там підтвердили вартість респіраторів, тому й вирішили розірвати договір. Наразі на Prozorro відсутні нові угоди про закупівлю респіраторів цією лікарнею.