На Івано-Франківщині встановили ще один рекорд України (ФОТО)

Суспільство

Сьогодні, 20 травня, у Калуші, встановили новий рекорд України, розгорнувши вишиваний рушник 11 м 79 см та завширшки 1 м 2 см.


Про це інформує Голос-Інфо з посиланням на Суспільне Карпати.

Рушник створювали працівники Фахового коледжу культури і мистецтв Калуша. Майстриня та відповідальна за процес роботи Юлія Олінкевич розповіла, що ідея створити такий рушник є колективною.

“Ми довго радилися, думали створити щось цікаве, креативне, щоб місто прославилося. Порадившись, ми вирішили виготовити такий великий рушник у техніці фелтингу, що в перекладі означає “валяння”, — сказала майстриня.

Вона додає, що виріб виконаний у непритаманній техніці для українського рушника. Його оздобили 22 орнаментами різних українських етнографічних груп. По центру зобразили емблему коледжу, а по боках – герби Калуша та України.

“Переважно у нас вишивають, тчуть, а ми вирішили застосувати досить старовинну техніку, яка зараз набирає популярності серед декоративно-прикладного мистецтва. Орнаменти ми брали несучасні, а за основу взяли орнаменти зі спільноти українців в Америці, де вони зібрали найстаровинніші візерунки України. Але ми їх трохи стилізували, змушені були адаптувати їх до цієї техніки”, — пояснює Юлія Олінкевич.

Над найдовшим рушником України команда працювала пів року. Юлія Олінкевич додає, що у цю роботу вклали душу та позитивні емоції.

“Це – патріотичний проєкт. Хотіли показати, як команда може створити масивну роботу”, — додала майстриня.

На Прикарпатті розгорнули найдовший вишитий рушник та встановили рекорд України

На Прикарпатті розгорнули найдовший вишитий рушник та встановили рекорд України

На Прикарпатті розгорнули найдовший вишитий рушник та встановили рекорд України

На Прикарпатті розгорнули найдовший вишитий рушник та встановили рекорд УкраїниПереглядів: 190
banner