На онлайннараді Мінрегіону розглянути питання формування адміністративно-територіальних одиниць районного рівня Івано-Франківської області

Суспільство

1 квітня відбулася онлайн-нарада за участі представників Міністерства розвитку громад та територій України, народних депутатів України, заступника голови облдержадміністрації Світлани Онищук, представника обласної ради та експертів з реформи районного (субрегіонального) рівня місцевого самоврядування.

Івано-Франківська обласна державна адміністрація запропонувала створення в області п’яти проектних районів: Івано-Франківського, Калуського, Коломийського, Надвірнянського та Косівського. Однак, в процесі дискусій та обговорень окремими учасниками наради висловлена позиція щодо формування та функціонування на території області чотирьох спроможних районів.

Методичні рекомендації щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня встановлюють тільки основні вимоги, характеристики, умови та критерії до адміністративно-територіальних одиниць. Напрацювання ОДА щодо формування субрегіонального рівня розроблені з позиції спроможності надання якісних публічних послуг у довгостроковій перспективі, забезпечення належного рівня соціально-економічного зростання громад та реалізації Державної програми розвитку регіону українських Карпат.

При розробленні проєктних п’яти районів облдержадміністрацією враховано особливості кожного регіону, зони доступності, визначення пріоритетних напрямів розвитку гірських територій, створення необхідних організаційних, правових та фінансових передумов для сталого розвитку гірських територій українських Карпат, підвищення їх конкурентоспроможності, поліпшення якості життя та економічного благополуччя населення, що на них проживає. Розроблений ОДА проєкт субрегіонального рівня області підтримали народні депутати України Зіновій Андрійович та Оксана Савчук.Переглядів: 148
banner