На Прикарпатті померла відома архітекторка

Суспільство

Вчора, 16 квітня на 93-му році життя відійшла у вічність Лукія Крип’якевич-Лукомська – відома архітекторка, донька Лева і небога Івана Крип’якевичів.

Про це пише Фіртка з посиланням на Локальна історія.

Довідка

Народилася Луця (як лагідно називали дівчинку вдома) 2 січня 1928 року у місті Бережани в родині професора Бережанської гімназії Лева Крип’якевича. Викладав греку, латину і українську мову. Мама – донька греко-католицького священика о. Івана Березинського. Напередодні Другої світової війни Лукія втратила маму, а через кілька років трагічно загинув її молодший брат – Нестор.

За прикрим збігом обставин під час переходу фронту в 1944 році Лукія залишилася сама в помешканні. Поки батько був у відрядженні у Львові, після бомбардування Бережани раптово «освободили» радянські війська. Про складні перипетії, які випали на долю тоді 16-річної дівчини, вона оповідала під час кількагодинного інтерв’ю, яке дослідники проекту «Локальна історія» записали з пані Лукією у 2018 році.

Після навчання у Львівській політехніці (1945-1950 рр.) за скеруванням потрапила в Станіслав (нині Івано-Франківськ), де почала працювати архітектором в проектному інституті. Реалізувала понад три десятки проектів в місті та області. Серед них: турбаза «Верховина» в однойменному селищі (1969–1982), поштамт у місті Яремче (1987), Будинок художника (1970), готель «Україна» (нині «Надія»; 1975), обласна дитяча лікарня (1985) та низка житлових будинків у Івано-Франківську.

За проект санаторію-профілакторію «Джерело Прикарпаття» поблизу села Вигода Долинського району (1986) отримала премію Ради міністрів СРСР у 1988 р.

До кінця життя Лукія Крип’якевич-Лукомська залишалась активною громадською діячкою. Була почесним членом Української академії архітектури. Вболівала за долю рідного міста і країни.Переглядів: 185
banner