На Прикарпатті відбулось відкриття фотовиставки фотографа Василя Фіцака

Суспільство

11 лютого у Краєзнавчому музеї Калущини відбулось відкриття чергової виставки світлин відомого краєзнавця, дослідника природи та історії Карпат, громадського активіста, фотографа Василя Фіцака.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


Цього разу у фокусі експозиції – високогірні краєвиди на горі Піп Іван. Саме тут працює гірським рятувальником автор виставки.


Бути присутнім на відритті він не зміг через об’єктивні причини. Проте, побачити мальовничу природу Чорногори в різні пори року, представників її флори і фауни, поринути в таємничу атмосферу містичного «Білого Слона» може кожен охочий.


На виставці представлено понад 200 фоторобіт.


Астрономічно-метеорологічну обсерваторію ім. Юзефа Пілсудського Друга Річ Посполита почала зводити в Карпатах у 1936 році.


За своїм призначенням цей об’єкт пропрацював трохи більше, як рік, до початку Другої світової війни.


Понад сім десятиліть тут була руїна. В народі споруду назвали «Білим Слоном» через схожість узимку з цією твариною. З 2014 року на базі приміщень колишньої обсерваторії функціонує окремий Чорногірський пошуково-рятувальний пост, керівником якого є Василь Фіцак.


Виставка світлин «На Чорній горі – Білий Слон» (між іншим, уже сьома за ліком персональна фотовиставка калушанина) триватиме протягом місяця.
Переглядів: 264
banner