На Прикарпатті вшанували Василя Стефаника

Суспільство

Учора, 14 травня, минуло 150 років від дня народження Василя Стефаника – відомого письменника та новеліста.


З цієї нагоди на його батьківщині у селі Русові Снятинського району відбулися урочистості, на які завітали голова обласної державної адміністрації Андрій Бойчук, голова обласної ради Олександр Сич, Генеральний консул України у м. Краків (Республіка Польща) Вячеслав Войнаровський, правнук новеліста Василь Стефаник, голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський, науковці, письменники, літературознавці та поціновувачі творчості Василя Стефаника.


Учасники дійства відвідали Літературно-меморіальний музей, садибу, де проживав новеліст, взяли участь у поминальній панахиді, пише Голос-Інфо з посиланням на ІФ ОДА.


За словами очільника Прикарпаття, творчість Василя Стефаника є однією із найяскравіших сторінок української літератури, її окрасою та гордістю.


«Василь Стефаник є совістю нашого народу; письменник вийшов з народу, жив для народу, писав для народу – тому ми маємо пам’ятати про свого велета думки», – підкреслив Андрій Бойчук.

У виступах гостей свята наголошувалося, що письменник чи не найглибше знав людську душу, гучно і яскраво формулював всі таємниці психології душі людини. І мало хто може зрівнятися зі силою слова Василя Стефаника.


У рамках урочистостей відбулася церемонія вручення Стефаниківської премії та передача експонатів для музею.Переглядів: 221
banner