На Рогатинщині сільський голова, який скоїв три злочина, відбувся штрафом

Суспільство

Рогатинський районний суд виніс вирок щодо Верхньолипицького сільського голови, який вчинив умисні дії, які виразились: в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави; заволодінні чужим майном шляхом обману, що завдало значної шкоди потерпілому; службовому підробленні, тобто складанні, видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.


Здійснюючи свої повноваження як сільський голова, він одержав неправомірну вигоду за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, пише Галичина.

У судовому засіданні обвинувачений визнав себе винним у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.3692 КК України, ч.2 ст.190 КК України, ч.1 ст.366 КК України за обставин, які викладені в обвинувальному акті, а інші учасники судового провадження не заперечували щодо розгляду кримінального провадження в порядку, передбаченому ч. 3 ст.349 КПК України, а тому суд визнав недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин провадження, які ніким з учасників процесу не оспорюються. Дослідження фактичних обставин справи було обмежено допитом обвинуваченого.

У вчиненому щиро розкаявся, усвідомив скоєне, засудив свою поведінку. Просив суд суворо його не карати.

Обставинами, які пом`якшують покарання, суд визнав – щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, повне визнання ними вини, відсутність майнової шкоди.

«Врахувавши характер та ступінь тяжкості вчинених злочинів, які є злочинами середньої тяжкості, дані щодо особи винного, який на обліку в психіатра і нарколога не числиться, за місцем проживання характеризуються позитивно, має стійкі соціальні зв`язки, постійне місце проживання, зваживши на наявність декількох обставини, що пом`якшують покарання обвинуваченого – щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, визнання вини, враховуючи відсутність будь-яких претензій до обвинуваченого з боку потерпілого суд прийшов до висновку, що необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових злочинів буде покарання у виді штрафу в межах розмірів за вчинення злочинів, передбачених – ч.2 ст.3692 КК України, ч.2 ст.190 КК України, ч.1 ст.366 КК України», – йдеться у вироку суду.

Суд визнав обвинуваченого винним та призначив покарання у вигляді штрафу у розмірі 25,5 тисяч гривень без позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

Крім того, сільський голова у 2016 році був засуджений до трьох років позбавлення волі за Порушення правил безпеки дорожнього руху (ст.286, ч.2), яке спричинило смерть потерпілого або заподіяло тяжке тілесне ушкодження. Однак, був звільнений від відбування покарання з випробуванням. Відтак, суд зарахував сільському голові в строк відбуття покарання повністю відбуте основне покарання за ч.2 ст.286 КК України. Основне покарання, призначене йому за ч.2 ст.286 КК України у виді трьох років позбавлення волі вважається відбутим.

Рішення ухвалила суддя Оксана Лошак, за участю прокурора Романовського І.О.Переглядів: 229
banner