Накопичувати пенсію на банківську картку не рекомендують: чим небезпечно

Економіка

У Мінсоцполітики розповіли, чому пенсіонерам краще не накопичувати пенсію на картці, а краще оплачувати нею покупки або переводити в готівку частину отриманих грошей.

Справа в тому, що чинне українське законодавство передбачає, що якщо півроку не знімають кошти з пенсійної картки, то нарахування пенсій зупиняється.

Про це розповіла перша заступниця міністра соціальної політики Дар’я Марчак.

“Я б хотіла всіх заспокоїти і сказати, що насправді механізм працює вже давно, багато років, і це постійна практика того, як працює система соціальних виплат і пенсій”, – заявила вона.

За словами Марчак, зараз відомство має намір послабити і спростити цей механізм, щоб адаптувати його для тих українців, які тимчасово проживають за кордоном або в прифронтовій зоні.

“Ми не знаємо, що з цією людиною могло статися, і щоб гроші платників ЄСВ не сплачувалися в такий спосіб, що вони просто лежать і не використовуються ніким, ще кілька років тому було запроваджено цей механізм”, – пояснила Марчак.

Однак, зупинка нарахувань не означає позбавлення пенсії, підкреслює заступник міністра. Пенсія просто акумулюється на рахунках ПФУ, її виплату можна легко відновити, якщо пройти фізичну ідентифікацію.


Переглядів: 335
banner