За матеріалами СБУ 10 років тюрми отримав заступник голови т.зв. «громадської палати лнр»

Суспільство
На підставі доказів, зібраних слідчими СБУ, суд виніс вирок члену громадської палати рф, заступнику голови т.зв. «громадської палати лнр». Йдеться про колишнього науковця та педагога, який з 2014 року співпрацює з загарбниками в Луганську. Зокрема, він очолює окупаційний «Луганський державний університет ім. Даля».


Про це повідомляє Голос-Інфо з посиланням на Управління СБ України в Івано-Франківській області.


СБУ встановила, що в 2022 році фігурант допоміг ватажкам терористів організувати та провести референдум про приєднання до рф.


У підконтрольному навчальному закладі він організував засідання т.зв. «громадської палати лнр». Учасники засідання утворили «штаб референдуму про приєднання «лнр» до складу рф».


Вони направили звернення з ініціативою негайного проведення незаконного плебісциту до ватажка терористів «лнр» Пасічника. На підставі цього звернення фейковий парламент «лнр» прийняв постанову та закон про проведення референдуму, який Пасічник підписав і ввів у дію.


Безпосередньо під час незаконного голосування у вересні 2022 року фігурант надав приміщення університету під розміщення виборчої дільниці та виборчої комісії.


Також він брав участь у зйомках пропагандських відео, де пропагував незаконний референдум як мрію мешканців Луганщини.
Суд визнав фігуранта винним за ч. 1 ст. 111-2 КК України – пособництво державі-агресору.
Його засуджено до позбавлення волі на строк від 10 років з позбавленням права обіймати адміністративні посади на 15 років та з конфіскацією майна.


Судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого).
Строк відбування покарання обчислюватиметься з моменту фактичного затримання фігуранта.
Розслідування проводила СБУ в Івано-Франківській області. Обвинувачення в суді підтримувала Івано-Франківська обласна прокуратура.


Стежте за нами в соціальних мережах:ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.Переглядів: 292
banner