Намагався організувати держаний переворот в Україні: на Франківщині судитимуть громадянина держави-агресора

Суспільство

Прокурори Івано-Франківської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно громадянина російської федерації  за вчинення дій з метою насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади (ч. 1 ст. 109 КК України).


Слідством встановлено, що обвинувачений, як лідер ряду громадсько-політичних об’єднань росії, вступив у злочинну змову із двома засновниками українських громадсько-політичних організацій щодо підготовки антиконституційного захоплення державної влади в Україні.


Він виступав ідеологом відновлення СРСР, єднання трьох «слов’янських» держав з насильницьким приєднанням України до РФ та шукав для цього шляхи поступлення коштів із країни-агресора.


Його спільники, які вже засуджені – член ГО «Український вибір» та уродженець РФ підбирали та залучали в різних областях України осіб з досвідом ведення бойових дій для захоплення адміністративних будівель та вчинення насильства щодо представників влади.


Під час обшуків в змовників вилучено кошториси, списки учасників майбутніх незаконних владних та силових структур, маніфести до громадськості і силовиків, переліки необхідної зброї, майна та техніки.


Досудове розслідування у кримінальному провадженні за процедурою in absentia здійснювало Управління СБУ у Івано-Франківській області.


Переглядів: 582
banner