Народний депутат України з Прикарпаття став на захист інтересів органів місцевого самоврядування

Суспільство

Народний депутат України, надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович висловив позицію на захист інтересів органів місцевого самоврядування.

Він зауважив, що не треба скасовувати пайову участь, а необхідно вдосконалити цей механізм та посилити контроль за адмініструванням пайового внеску. Він зазначив, що цей інструмент забезпечує компроміс між забудовниками та органами місцевого самоврядування, повідомляє інформаційний портал Життя Прикарпаття.

Також З. Андрійович вніс пропозицію відмінити нульову ставку пайового внеску від забудовника, встановивши мінімальну межу на рівні, наприклад, 6-8%.

Шановні народні депутати! Не голосуйте за законопроєкт №1059, який скасовує пайову участь! Не дайте лобістському закону недобросовісних будівельників забрати гроші у громад.
Не зупиняйте будівництво та ремонт дитячих садків, шкіл, лікарень, водогонів, доріг та інших об’єктів. Це – вагомий фінансовий ресурс, який покращує якість життя населення.
1, 6 млрд грн втратять місцеві бюджети у разі скасування пайової участі! Соціальна напруга в експертному та науковому середовищі зростає. Про втрати доходів місцевих бюджетів йдеться у висновках Комітету ВРУ з питань бюджету та Мінфіну. А Головне науково-експертне управління має тверду позицію щодо НЕпідтримки ініціативи скасувати пайові внески. Законопроєкт суперечить частині третій статті 142 Конституції України“, – закликав народних депутатів не голосувати за законопроєкт №1059.

19 вересня 2019 року відбулося засідання Комітету ВРУ з питань економічного розвитку, на якому розглядався законопроєкт 1059, яким передбачається скасувати пайові внески.
На засіданні були присутні міські, селищні голови, представники Асоціації міст України.
Також на засіданні були присутні народні депутати з різних фракцій, представники громадських організацій, які, разом із представниками органів місцевого самоврядування, висловили чітку позицію про недопущення скасування пайових внесків. Народний депутат України З.М.Андрійович запропонував виступив проти скасування пайових внесків і запропонував удосконалити самий механізм нарахування, сплати та використання коштів пайових внесків, що сприятиме більшій прозорості, ефективності та зменшить корупційні ризики. Члени Комітету погодилися розглянути таку пропозицію та доопрацювати дане питання.

Місцеві бюджети не позбавляються пайових внесків! На засіданні ВРУ, народні депутати України проголосували за законопроєкт 1059 з тими правками, які ми так активно відстоювали! Хочу подякувати Голові Комітету ВРУ з питань економічного розвитку Д.Наталусі та членам Комітету за врахування інтересів органів місцевого самоврядування. Нам вдалося, хоча із труднощами, знайти компроміс і прийняти правильне рішення – зберегти фінансовий ресурс на місцях для продовження розбудови територіальних громад. Дякую народним депутатам України, які підтримали та проголосували за законопроєкт 1059 з відповідними правками!
Впевнений, що збереження інституту пайових внесків, дозволить отримати чимало позитивних результатів в соціально-економічному розвитку міст, ОТГ, селищ, сіл” – зазначив Народний депутат України Зіновій Андрійович.Переглядів: 151
banner