Наслідки пандемії: на Прикарпатті активно розвивається туризм

Події, Суспільство

Сьогодні, 21 грудня, у Франківську презентували результати роботи влади у сфері туризму у 2020 році.


Начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації Віталій Передерко повідомив про те, що поточний 2020 рік вплинув на підприємницьку діяльність в сфері туризму. Проте дані за 8 місяців показали, що туристична інфраструктура активно розвивається.

Цей рік – рік нової реальності. Пандемія вплинула на погіршення стану підприємницької діяльності в сфері туризму та податкових надходжень. Однак ми спостерігали унікальне явище: активно розвивалась туристичну інфраструктура, – каже він.

Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій ОДА співпрацює з компанією “Київстар”, яка допомагає моніторити мобільність населення. Інформація за 8 місяців 2020 року показала, що кількість туристів, які перебували на території Прикарпаття, становить 46%. Варто зазначити, що на весні цей показник становив всього 19%.

Віталій Передерко наголосив:

Ці цифри могли бути значно більшими, але інформація про червневий паводок налякала українців, що в свою чергу вплинуло на туристичні потоки.

Ще одна проблема сезону літо-осінь полягала в обмеженні рейсів на Укрзалізниці.

Ми маємо великі надії на зиму. Укрзалізниця додала декілька рейсів з різних куточків України. Тому сподіваємось, що кількість туристів у цьому сезоні буде більшою, – каже Віталій Передерко.

Компанія “Київстар” визначили профіль туристів Івано-Франківської області у 2019 році. Вікова категорія – 30-39 років. Чоловіків приїжджає 63%, а жінок – 37%. Середня кількість проведених днів несуттєво відрізняється: у чоловіків ця цифра складає 2,9 дня, у жінок – 2,7.

Відомо, що тільки чотири суб’єкти в Івано-Франківській області отримають виплати за збитки, на які вплинула пандемія.

Чому так мало? За чинним законом тільки юридичні підприємства мають право на компенсацію. Натомість, на Прикарпатті 95% туристичних підприємств – фізичні, – наголосив Віталій Передерко.

Виплати незабаром отримають: “Івано-Франківськтурист”, Центр спадщини Вигодської вузькоколійки, “Апельсин” та ГО “Еталон”.Переглядів: 203
banner