Навіщо індуси малюють крапку на лобі

Культура

Крапка на лобі стала однією з найбільш впізнаваних деталей індусів.

Червона мітка має спеціальну назву — бінді. Це один з різновидів священного знаку, який індуси часто наносять на обличчя. У перекладі з санскриту бінді означає точка чи крапка. Малюється ця мітка між брів в тому місці, де, згідно з індуїзмом, знаходиться третє око. Наноситься за допомогою спеціального порошку червоного кольору — сіндура, який виготовляють з кіноварі або свинцевого сурику.

Червона точка на лобі жінки вказує на те, що вона сповідує індуїзм і є заміжньою. Також заміжня індуска повинна покривати сіндуром проділ у волоссі. Під час весільної церемонії в присутності гостей наречений прикрашає голову нареченої порошком і вимовляє слова благословення.

Є й інші значення бінді. Згідно з тантричним навчанням, цей знак символізує приховану мудрість, оскільки в цій області розташоване третє око або око Шиви. Також вважається, що бінді захищає жінку від злих духів і поганого ока. Ще за кольором бінді можна визначити приналежність до тієї чи іншої касти. Так, жінки з касти кшатріїв малювали на лобі точки чорного кольору, а з касти брахманів — червоні. Жовта бінді може мати два значення — його володарка овдовіла, або її сім’я перебуває у жалобі.

ДжерелоПереглядів: 377