Не спонсоруйте шахраїв: поліція Прикарпаття нагадує громадянам, як протидіяти аферистам

Суспільство

Попри численні застереження в засобах медія громадяни продовжують потрапляти на гачок шахраїв. Через власну легковажність люди втрачають десятки тисяч гривень. Правоохоронці закликають людей не спонсорувати шахраїв та повсякчас проводять профілактичні заходи, спрямовані на протидію шахрайствам.


Про це Голос-Інфо дізнається від Поліція Івано-Франківської області


Співробітники Косівського РВП напередодні роздали мешканцям інформаційні листівки, із застереженням щодо шахрайських схем. Також спеціальні плакати розмістити в закладах торгівлі. Старший дільничний офіцер поліції Косівського РВП Іван Шатрук розповідає, такі заходи в регіоні проводять регулярно.


«До нас часто звертаються люди, які потерпіли від онлайн-шахраїв. Замовляють товар, переходять за невідомими посиланнями, вносять персональні та банківські дані, і з їх рахунків списуються чималі кошти. Також звертаються внутрішньо переміщені особи, які потерпають від шахраїв, які присилають фішингові посилання щодо виплат», – додає капітан поліції Іван Шатрук.

Поліція Прикарпаття нагадує мешканцям:

– Інтернет-афери, пов’язані з продажем товару, об’єднує одна умова – 100-відсоткова оплата або передоплата на відповідний картковий рахунок.
– Обов’язково перевіряйте дані продавця в інтернеті. Введіть у пошукову систему номер телефону, e-mail, реквізити для оплати та інші дані про продавця.
– Не поспішайте робити передоплату.
– Отримуйте інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел.
– Уникайте сумнівних гіперпосилань.

– Не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім особам.


Про будь-який факт чи спробу шахрайства повідомляйте на «102».


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 204
banner