Підлегла звинуватила екскерівника обласного управління юстиції у щомісячних вимаганнях хабарів (ФОТО)

Суспільство

Нещодавно керівниця Коломийського міськрайонного ВДВС Валентина Попик звинуватила екскерівника обласного управління юстиції у щомісячних вимаганнях хабарів.

У її заяві до правоохоронців йдеться про те, один із керівників Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області викликав її до себе та повідомив, що вона повинна збирати із підлеглих та в кінці кожного місяця перераховувати на банківську картку кошти у розмірі 200 доларів США.

“Він сказав, що це вимога керівників Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області Станіщука М.В. та Гайди А.І. Пізніше мені стало відомо, що таку вказівку було надано всім начальникам відділів ДВС в Івано-Франківській області. Протягом вісімнадцяти років моєї роботи, таких вказівок від керівників органів юстиції я не одержувала ніколи. Оскільки я відмовилась виконувати цю вказівку, очолюваний мною відділ було покарано: державним виконавцям Коломийського міськрайонного ВДВС припинено виплату винагороди державного виконавця за фактично виконані виконавчі провадження”, — заявила Валентина Попик.

У понеділок, 23 серпня в обласному управлінні юстиції провели пресконференцію, де вирішили розповісти подробиці цієї справи.

Начальник Головного територіального управління юстиції Антон Кустик розповів, що Попик розповідає про те, що факт мав справу у березні — квітні, опубліковану заяву чиновниця подала до правоохоронців у липні, а оприлюднила у мережі тільки минулого тижня. 

“Наразі за заявою відкрито кримінальне провадження. Окрім того, з цього приводу Міністерство юстиції України провело відповідну перевірку. Головним спеціалістом з питань запобігання та виявлення корупції ГТУЮ було отримано пояснення від усіх працівників ДВС, в точу числі керівництва і працівників Коломийського міськрайонного відділу ДВС, що не підтвердило даних фактів. За результатами перевірки було відкрито дисциплінарне провадження стосовно Попик. Вона працює вже 18 років, тож нам не зрозуміло чому вона так вчинила. Можливо думала, що її можуть звільнити”, – каже Кустик.

Чиновники пояснюють, що передувало цим подіям перевірка у відділах юстиції. Заступник керівника Іван Француз розповів, що під час неї було виявлено порушення у Коломиї. Зокрема, не відбулось стягнення у 368 тисяч 180 гривень на користь держбюджету. Окрім того, в районі найнижчий відсоток стягнень, відтак робота відділу велась на незалежному рівні.

Начальник управління державної виконавчої служби Андрій Гайда зазначив, що коли відкрили дисциплінарне провадження до нього надійшло повідомлення шантажу з вимогою не притягати Попик до дисциплінарної відповідальності. В іншому разі жінка обіцяла відправити повідомлення про кримінальне порушення. Паралельно до управління юстиції надійшла анонімка.

Втім, до поліції стосовно шантажу Гайда не звертався.

Наразі ведеться слідство і вже за його результатами буде прийнято відповідне рішення.Переглядів: 169
banner