Поради фахівців допоможуть вибрати безпечну та корисну полуницю

Здоров`я, Поради

Як правильно вибрати полуницю і зберігати її.

Однією з перших ягід, яка починає новий фруктово-ягідний сезон, є полуниця. Яскраво-червона, ароматна, вона так і проситься на стіл. У цій ягоді міститься рекордна кількість корисних для організму людини поживних речовин.

У ній мало цукру, значить, її без обмежень можна вживати особам, схильним до ожиріння, а також хворим на цукровий діабет. Протипоказаннями можуть служити особиста непереносимість, а також наявність в ягодах пестицидів та інших хімічних речовин.

Головна користь полуниці полягає в наявності в ній величезної кількості антиоксидантів, у тому числі бета-каротину і аскорбінової кислоти. Ці речовини знижують ризик розвитку онкологічних і серцево-судинних захворювань, діабету; позитивно впливає на здоров’я шкіри і очей, нервової системи; уповільнює процеси старіння. Дуже важлива властивість полуниці — захист мозку від старіння. Тому, в сезон полуниці, слід з’їдати якомога більше цієї ягоди, яка протистоїть деменції, втрати пам’яті, а також хвороби Альцгеймера.

У полуниці багато клітковини, що допомагає стабільній роботі травної системи. Вітаміни С і А, а також клітковина допомагають організму очиститися від шлаків і токсинів, збалансувати рівень PH в кишечнику, підвищити імунітет.

Ця ягода містить багато фолієвої кислоти, а також марганцю. Ці речовини сприяють нормальному росту тканин, кісток, а також поліпшенню складу крові. А ще, полуницю корисно їсти при головному болю і для профілактики застуди.

Для того, щоб отримувати від споживання ягід максимум користі слід вибирати полуницю хорошої якості. Перш за все, ягоди не мають бути м’ятими. Краще, якщо вони будуть блискучими, сухими і стиглими. Від ягід повинен виходити приємний полуничний запах. Якщо запах відсутній, то, швидше за все, ягода дозрівала за допомогою хімікатів.

Розмір ягід особливого значення не має. Існують сорти з плодами середньої величини, а також великоплідні. Але, на думку споживачів, найбільш смачною буває ягода середнього розміру. Добре, якщо у полуниці залишилися зелені хвостики — так вона краще зберігається. Але якщо листочки стали сухими або жовтими, то ягоду зірвали вже давно.

За прогнозом фахівців, сезон справжньої, ґрунтової полуниці почнеться у 2021 році не раніше червня. До цього терміну, продаватимуть тепличну ягоду, а також імпортну (найчастіше).

Колір полуниці повинен бути яскравим і насиченим. На ягодах не повинно бути плям — це може бути ознакою обробки її хімікатами, а також ознакою початку гниття.

М’яка полуниця — напевно перезріла, її слід негайно вжити в їжу. Якщо у ягоди присутній білий або зелений кінчик, а також зеленуваті плями на поверхні — вона не зовсім дозріла і матиме кислуватий смак.

Вживати полуницю в їжу слід не пізніше, ніж через дві доби після того, як її зібрали. У цей термін в ній зберігається найбільша кількість корисних речовин. Краще з’їсти полуницю відразу або покласти її в холодильник.

Ємність, де буде зберігатися полуниця, повинна мати щільну кришку, бути сухою. На дно краще покласти паперову серветку. Мити ягоду перед зберіганням не можна. Попередньо слід відібрати зіпсовані або м’яті ягоди.

Кілька днів можна зберігати полуницю, помивши її, відокремивши хвостики, пересипавши цукром і помістивши в холодильник.

Ягоди можна заморозити. У такому вигляді вона зберігається близько року. Полуницю миють, відокремлюють хвостики, сушать, а потім заморожують. Перед заморожуванням ягоду можна скропити лимонним соком — так вона краще збереже колір. Краще, розділити ягоду на невеликі порції, адже повторно її заморожувати не можна.

Можна підсушити ягоди. Як і при заморожуванні, при сушінні зберігається максимальна кількість корисних речовин. Для підсушування використовують спеціальну сушарку.

З полуниці варять варення, джеми, але при варінні велика частина корисних речовин руйнується.

Всім відоме класичне поєднання полуниці з вершками. Але вона відмінно доповнює також смак м’яса, птиці, морепродуктів, сиру. Поєднується вона і з огірками, кедровими горіхами, зеленою цибулею.

ДжерелоПереглядів: 177
banner