Працівники Ощадбанку заволоділи 20 000 000 доларів

Кримінал

Прокурори САП прийняли рішення про достатність зібраних доказів для складання обвинувального акта у провадженні за підозрою працівників АТ «Ощадбанк», колишніх працівників і бенефіціарних власників підприємств групи «Креатив» у заволодінні коштами банку в сумі 20 000 000 доларів США.

При цьому детективам надано доручення повідомити сторону захисту про прийняте рішення та про відкриття для ознайомлення матеріалів досудового розслідування.

У вказаному провадженні до кримінальної відповідальності притягнуто 13 осіб, серед яких, зокрема:
–   колишній народний депутат України 8 скликання, колишній бенефіціарний власник компаній групи «Креатив»;
–   колишня директорка департаменту корпоративного бізнесу держбанку (наразі – заступниця голови правління АТ «Ощадбанк»); 
– колишній начальник управління проектного фінансування АТ «Ощадбанк» (звільнився у 2015 році з держбанку); 
– колишня начальниця відділу управління проектного фінансування АТ «Ощадбанк» (наразі – очільниця зазначенного управління держбанку);
–    колишні бенефіціари групи компаній «Креатив»
–    низка екс-службових та посадових осіб підприємств, що входять до складу цієї групи компаній, та оцінювач.

Пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури підкреслює: дії 12 підозрюваних кваліфіковано за ч.5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України. Дії колишнього народного депутата кваліфіковано – як організатора злочинів, передбачених ч. 5 ст.191, ч.3 ст.209, ч.1 ст.366 Кримінального кодексу України.

За даними досудового слідства: у період 2013–2014 років посадові особи приватних підприємств, що входили до групи компаній «Креатив», у змові з посадовими особами АТ «Ощадбанк» – з метою одержання і використання для особистих потреб 20 000 000 доларів США – підробили документи з метою отримання в держбанку кредиту на відповідну суму. Нібито на купівлю насіння соняшника. Після отримання коштів власники «Креативу» вивели їх за кордон на рахунки компаній, зареєстрованих у Белізі та Швейцарії. Згодом цими ж грошима сплатили купівлю корпоративних прав компаній, що володіли цінною нерухомістю в Україні.
 
Пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури застерігає: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 

ДжерелоПереглядів: 301
banner