При яких захворюваннях краще скоротити вживання чаю і навіть відмовитися від нього

Без категорії

Хвороби, які категорично несумісні з чаєм.

Чай — і чорний, і зелений, і інших, більш екзотичних різновидів — заведено вважати дуже корисним для здоров’я. Дійсно, він багатий корисними антиоксидантами, які благотворно позначаються на стані серцево-судинної системи, допомагають контролювати рівень цукру в крові, прискорюють метаболізм і навіть знижують ризик вікових когнітивних розладів. Лікарі рекомендують випивати в день дві-три чашки гарячого напою, але попереджають: якщо ви страждаєте певними хронічними і навіть гострими захворюваннями, від чаю краще відмовитися. Розповідаємо, які хвороби категорично несумісні з чаєм.

Камені в нирках

Зелений чай містить багато оксалатів — солей щавлевої кислоти. Якщо пити цей напій регулярно, солі можуть накопичуватися в організмі і спровокувати утворення каменів у нирках або жовчному міхурі, а якщо ви вже страждаєте цим захворюванням, вживання зеленого чаю може призвести до погіршення стану.

Виразка шлунку і дванадцятипалої кишки

Теофілін, якого багато і в чорному, і в зеленому чаї, може пригнічувати вироблення сполук фосфорної кислоти, що може призвести до підвищеної секреції шлункової кислоти. Це своєю чергою може спровокувати утворення нових виразок і погіршення вже наявних.

Атеросклероз і гіпертонія

В чаї, особливо зеленому, вміст кофеїну вищий, ніж у каві. Крім того, додаткову збудливу дію може надавати вже згадуваний теофілін: разом ці речовини змушують кору головного мозку працювати більш активно, з-за чого кровоносні судини звужуються, що і може призвести до підвищення тиску і навіть утворенню тромбів.

Остеопороз

Строго кажучи, всім нам після 50 років варто обмежити споживання міцного чаю. У цьому віці з-за активного вимивання кальцію наші кістки стають більш крихкими, а фтор, якого багато в міцному чаї, накопичуючись в кістках, робить їх ще більш уразливими. Але якщо ви страждаєте від остеопорозу, то від чаю вам варто утримуватися і в більш молодому віці.

Анемія

Чай здатний «зв’язувати» молекули заліза, що надходить з їжею, і погіршувати його засвоєння організмом, особливо якщо пити його відразу після їжі. До такого висновку у 2011 році прийшли фахівці Каліфорнійського університету. Тому, якщо у вас діагностована анемія, краще утриматися від вживання чаю або хоча б не пити його відразу після їжі.

ДжерелоПереглядів: 184
banner