фото з мережі інтернет

Прикарпатцям радять святкувати Великдень під час карантину в режимі онлайн

Суспільство

Цьогоріч Великдень українці проведуть на карантині.


Церква просить людей дотримуватися рекомендацій. Про поради для вірян під час святкування повідомляє пресслужба Івано-Франківської архієпархії УГКЦ.

Прикарпатців просять більше молитися онлайн. Зокрема, на радіо “Дзвони” трансляція Літургії УГКЦ відбувається щодня о 8-й годині та о 10:00 кожної неділі і у свята. Богослужіння з Архікатедрального і Митрополичого собору можна переглядати у режимі онлайн на Youtube та Facebook. Транслювати Службу Божу будуть на деяких місцевих телеканалах.

Якщо віряни таки хочуть іти до церкви, то у храмі радять не збиратися більше 10 осіб на одному богослужінні.

Архієпископ і митрополит Івано-Франківський кир Володимир Війтишин раніше уділив диспензу (звільнення) від обов’язку фізичної участі у Божественній літургії у неділю і свята під час карантину. Якщо люди користуватимуться цією диспензою, то не порушуватимуть церковну заповідь, яка зобов’язує їх брати участь у літургії.

У Велику П’ятницю прикарпатці зможуть вшанувати святу плащаницю поклоном. При цьому її не можна торкатись руками та цілувати. Також людей просять не забувати про дистанцію.

У Квітну та Великодню неділі в храми не пускатимуть більше 10 осіб. У церкві перебуватимуть священнослужителі, прислуга та співці. Інших просять бути на вулиці, не скупчуватись в одному місці та перебувати на безпечній відстані один від одного. При цьому, під час освячення лози та паски людей просять бути у масках, а тих, хто погано себе почуває – залишатись вдома.

В УГКЦ повідомляють, що великодні кошики людей, які залишились вдома, будуть освячені і під час онлайн-трансляцій. Та для цього обов’язково треба вислухати трансляцію Пасхальної божественної літургії. Наприклад, коли Папа Римський благословлятиме людей на площі у Ватикані, це благословення пошириться на тих, хто долучиться до нього через радіо та телебачення.

Через карантин під час Великодня людей просять провести свята в особистій та родинній молитві. Крім того, краще не влаштовувати гаївок біля храмів та великодніх забав. Для зручності християн Володимир Війтишин продовжив час великодньої сповіді на місяць після завершення карантину.Переглядів: 204
banner