Прикарпатець отримав міжнародну нагороду

Суспільство

Прикарпатський письменник Євген Баран отримав міжнародну медаль Олександра Довженка за значний внесок в українську літературу.


Нагороду вручають з 2016-го року для відзначення заслуг у сфері мистецтва і науки людям, які проявили себе як видатні творці, організатори та меценати, пише Суспільне Карпати.

Медаль Олександра Довженка заснувала Міжнародна літературно-мистецька академія України, яка об’єднує знаних письменників, перекладачів, науковців, журналістів та громадських діячів із 60-ти країн світу.

“Будь-яка нагорода, то, звичайно, приємно. Приємно, що твою працю оцінили. В принципі – це не державна інституція, а громадська, десь вона бере на себе їхню роль. А нагорода – це внутрішній стимул та мотивація працювати,” — поділився враженнями Євген Баран.

До слова, письменник готується до відзначення 150-річчя від дня народження Василя Стефаника. Тож розповів, над чим працює сьогодні.

“Підготував зі своєю аспіранткою том сина Василя Стефаника Юрія “Вибране”. Він не видавався в Україні, тільки були фрагменти. Його ніхто не знає як літературного критика, — каже Євген Баран. — Том буде гарний, десь на 800 сторінок. Ми повторили його прижиттєву книгу “Моїм синам, моїм приятелям”. Додали статті, крім того, багато листів Юрія Стефаника до братів, зокрема, передала Мотря Стефаник (невістка Кирила Стефаника)”.

Також письменник працює над “Вибраним” Дмитра Макогона та є упорядником антології викладачів університету, лауреатів премії імені Василя Стефаника. Працює й над двома своїми книгами. Планує видати збірку літературознавчих статтей та четверту збірку у жанрі афоризмів, щоденникової медитації.Переглядів: 303
banner