Прикарпатські дільничні офіцери поліції покращили свої навички щодо протидії домашньому насильству

Суспільство

Правоохоронців з всіх районів Прикарпаття навчали правильно класифікувати та документували побутові правопорушення. Поліцейські досконало освоїли види домашнього насильства. Навчання відбувалося за ініціативи Управління дотримання прав людини в Івано-Франківській області.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Поліцію Івано-Франківської області


Одноденний інтенсив відбувся для правоохоронців, які в щоденній роботі стикаються з потерпілими від побутової тиранії. Поліцейські засвоїли алгоритм дій під час викликів по домашньому насильству. Особливу увагу приділили дітям, які є його свідками. Окрім цього поліцейським наголосили на належному документуванні таких правопорушень. Адже в разі неправильної кваліфікації, кривдник може уникнути покарання.


«Є чотири види домашнього насильства: економічне, сексуальне, психологічне та фізичне. Якщо працівник вказує в протоколі, що було вказане тільки психологічне, але особа була позбавлена права перебувати в помешканні, то це ще й економічне насильство. І в протоколі потрібно прописувати два види. Окрім цього, якщо дитина є свідком цього, то її потрібно зазначати також як постраждалу особу», – наголосила старший інспектор Управління дотримання прав людини Нацполіції України Марія Кравецька.

Задля подальшої співпраці дільничні мали змогу також обмінятись досвідом з працівниками соціальних служб та мобільними групами психологічної допомоги, які були також запрошені на навчання.

«З викликами на домашнє насильство стикаємось фактично кожного дня. Кожна ситуація – індивідуальна. Важливо говорити з потерпілими, бо часто вони відмовляються писати заяву на кривдника. Ці тренінги дуже потрібні. Ми покращуємо теоретичні знання, які будемо застосовувати в щоденній практиці», – дільничний офіцер Наталія Дмитришин.


Якщо Ви потерпаєте від домашнього насильства, одразу телефонуйте на “102”. Ви маєте право на прихисток та кваліфіковану безоплатну правову допомогу.Переглядів: 425
banner