Прикарпатські рятувальники провели навчання зі сніголавинної безпеки

Суспільство

Рятувальники Івано-Франківського, Явірницького, Верховинського та Косівського пошуково-рятувальних відділень спільно з Гірським пошуково-рятувальним відділенням частини спеціальних та аварійно-рятувальних робіт АРЗ СП ГУ ДСНС в Чернівецькій області провели навчання зі сніголавинної безпеки, які відбулись на Полонині Смотрич.


Пише Голос-інфо з посиланням на Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області


Дані навчання включали у себе різні етапи, а саме: визначення ступеня лавинної небезпеки схилу за допомогою розширеного компресійного тесту та зсувного блоку, проведення зондування снігового профілю, пошук потерпілого в лавині за допомогою лавинного датчика та за допомогою зондування.


● Лавинна небезпека – це одна з найбільш серйозних загроз для життя туристів та альпіністів, і її наслідки можуть бути надзвичайно трагічними.


● Основна мета навчання зі сніголавинної лавинної безпеки – навчити рятувальників визначати місця, де можлива лавинна небезпека, оцінювати ризики та вживати необхідні заходи для уникнення небезпеки або максимального зменшення наслідків.


● Загалом, навчання з лавинної безпеки є невід’ємною частиною професійної підготовки гірських рятувальників та гарантує безпеку як для самого рятувальника, так і для тих, кому вони надають допомогу.


Переглядів: 596
banner