Рецепти найкорисніших і найсмачніших домашніх настоянок на спирту

Кулінарні рецепти

Секретні інгредієнти для кращих настоянок на спирту.

Досвідчені господарі і господині знають, що настоянки на спирту домашнього приготування завжди йдуть на ура, особливо якщо приготовлені за секретними рецептами.

Головне, щоб продукти були натуральними і свіжими. Підходять будь-які ягоди, фрукти, горіхи, трави та спеції. А вже як це все змішувати — питання досвіду і особистих смаків.

Настоянка з червоної смородини

Ідеальні пропорції настоянки краще виробити згодом, тому що всім подобається різний рівень цукру, кислинки і, власне, спирту. Але в класичному рецепті на 0.5 літра спирту беруть літр ягід, 750 мл води і 3 склянки цукру. Також, рекомендують додавати листя смородини, воно надає особливого присмаку.

Ягоди і листя потрібно ретельно промити і скласти в банку до половини. Далі додають спирт, щільно закривають і настоюють 2 місяці. Місце має бути темне. Через 2 місяці потрібно дістати з настоянки ягоди і вичавити їх сік в окрему ємність. Туди ж додати сироп з води і цукру, прокип’ячений на плиті. Все розмішати і вилити в настоянку. Продукт готовий.

Настоянка з лимонів

До основних продуктів, з яких роблять цю настоянку потрібно додати м’яту. Це ідеальне поєднання лимонів і м’яти додасть настоянці цікавість.

5 лимонів потрібно помити і зрізати цедру тонким шаром, щоб не було білої м’якоті. Цедру і м’яту скласти в банку і залити літром спирту. Щільно закрити і поставити в темне місце на 10 днів. Кожен день банку потрібно струшувати. Готову настоянку процідити і розлити по пляшках.

Настоянка з яблук

Ця настоянка не лише смачна, але і виглядає чудово, завдяки своєму кольору і кольору кориці, яка в поєднанні з яблуками дає неймовірний присмак.

Кілограм яблук потрібно нарізати і прибрати всю серединку. Скласти їх в банку і додати трохи кориці, трохи ваніліну і літр спирту. Час настоювання — 10 днів. Далі настоянку проціджують і можна дегустувати.

Настоянка з вишні

Як до лимонів йде м’ята, до яблук кориця, так до вишні йде гвоздика і мускатний горіх. За рахунок цих пряних спецій смак такої настойки виходить не просто вишневим, а неймовірним.

2 кг вишні потрібно добре перемити і кожну ягоду проколоти зубочисткою. Викладати вишню в банку потрібно буде шарами, де другий компонент — це суміш з 10 столових ложок цукру, гвоздики, кориці і мускату. Потім все це заливається літром спирту, закривається і стоїть 2 місяці. Але місце повинне бути світлим, на відміну від інших рецептів. Банку періодично потрібно струшувати, щоб цукор добре розчинився.

Настоянка зі сливи

Секретний інгредієнт цієї настоянки знаходиться в самих сливах. Не потрібно прибирати кісточки, тоді смак вийде більш насиченим і глибоким.

Кілограм слив заливають літром спирту і настоюють 2 тижні в темному місці. Далі потрібно буде рідину процідити, окремо приготувати сироп з цукру і води, а також можна покласти листочки м’яти. Все з’єднати в одній пляшці або банці і настояти ще добу.

Джерело



Переглядів: 246
banner